Baník pod Petrželou nestačil v přípravě na Olomouc, Bohemians slaví

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Olomouce vyhráli na úvod Tipsport ligy v jediném dnešním souboji prvoligových týmů nad Ostravou po obratu 2:1. Otočit skóre dokázali i Bohemians 1905, kteří porazili druholigové Táborsko stejným poměrem. Zlín pak přehrál druholigovou Opavu 3:2.

Baník, který poprvé vedl kouč Vlastimil Petržela, jako by v úvodu nabudily zprávy o příchodu nového majitele a ve třinácté minutě se po individuální akci prosadil Granečný. Jenže po přestávce poslední celek ligové tabulky o náskok přišel.

V 58. minutě nejprve Vašíček po několika odrazech srovnal a stejný hráč pak o osm minut později dorážkou po dalším závaru otočil stav ve prospěch domácí Sigmy.

Druhý olomoucký tým ve vyškovské skupině C remizoval 3:3 s Brnem. Hanáci sice vedli po hodině hry už 3:1, ale Zoubele dvěma penaltami v závěrečných čtyřech minutách zařídil Zbrojovce bod.

Bohemians ve skupině A proti Táborsku stejně jako Olomouc prohrávali, ale ještě do pauzy otočili stav. Nejprve srovnal z úhlu Kolumbijec Mosquera a ve 34. minutě po krásné kombinační akci rozhodl o výhře "Klokanů" další jihoamerický hráč Uruguayec Acosta.

"Máme za sebou deset tréninků za pět prvních pět dní přípravy, ale utkání splnilo účel. Takže spokojenost až na to, že jsme v druhém poločase nedali gól ze čtyř, pěti akcí, kdy jsme šli sami na bránu," řekl novinářům trenér Bohemians Roman Pivarník, kterého potěšili i noví hráči. Za Pražany nastoupili Slovák Peter Čögley, Michal Švec, Václav Prošek a Fin se slovenskými kořeny Tomas Hradecký.

Bohemians přišlo na hřiště na Vyšehrad povzbudit několik stovek fanoušků. "To je fantazie. Někdy taková kulisa není pomalu ani na lize," podotkl Pivarník.

Ligový nováček Zlín porazil Opavu 3:2. Skóre otevřel uzdravený Fantiš, druholigový soupeř sice hned na startu druhé půle srovnal, ale pak proměnil penaltu Bartolomeu a v 83. minutě zvýšil Jordan. O minut později už jen snížil Swiech.

Dukla v přípravě v Berouně deklasovala třetiligový Žižkov 7:1. Dvakrát se trefili Mareš, Manzia i teplický Slovinec Bratanovič, který je v mužstvu kouče Luboše Kozla na testech. Další branku dal Berger, za Viktorii se prosadil jen bývalý útočník Dukly Marek.

Liberec vstoupil do přípravy domácí bezbrankovou remízou s Chrastavou. Za klub z krajského přeboru nastoupil i bývalý fotbalista Slovanu Štajner. Nerozhodný výsledek uhrála také Příbram, zápas na hřišti druholigového Vyšehradu skončil 1:1. Jedinou branku Středočechů dal Bednář.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina D (Olomouc):

Sigma Olomouc I. - Baník Ostrava 2:1 (0:1)
Branky: 58. a 66. Vašíček - 13. Granečný.

Olomouc: I. poločas: Reichl - Štěpán, Rode, Rajnoch, Vepřek - Zahradníček, Plšek, Houska, Moulis - Yunis, Chorý.
II. poločas: Reichl - Hála, Radakovič, Štěrba, Falta - Petr, Šindelář, Polič, Navrátil - Malec, Vašíček. Trenér: Jílek.

Ostrava: Chmiel - Sukup (46. M. Dostál), Honiš (65. Mešaninov), Kaša, Granečný (46. Čelůstka) - Vengřinek (46. Mondek), Ožvolda (70. Lásik), Foltyn (20. Matěj, 70. Mišák), Helešic (78. Celba) - Szotkowski (46. Mičola), Šašinka (74. De Azevedo). Trenér: Petržela.

Skupina C (Vyškov):

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc II. 3:3 (1:2)
Branky: 86. a 88. obě z pen. Zoubele, 6. Brigant - 20. Hladík, 30. Ševčík, 60. Danis.

I. poločas: Melichárek - Timofejevs, Košťál, P. Buchta, Frelih - Janoščin, Brigant, Vávra, Weber, Čambal - Michal Škoda.
II. poločas: Martin Doležal II. - R. Buchta, Jakub Šural, Frelih, Keresteš - Malík, Lacko, Zoubele, Kučera, Lutonský - Přichystal. Trenér: Kotal.

Přípravné zápasy:

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 7:1 (2:0)
Branky: 11. a 39. Jakub Mareš, 68. a 76. Bratanovič, 80. a 90. Manzia, 85. Berger - 74. Marek.

Sestava Dukly: I. poločas: David Tetour - Juroška, Štetina, Smejkal, Preisler - Považanec, Čajič, Koval - Jakub Mareš, Beauguel, Néstor. II. poločas: David Tetour - Juroška, Štetina, Vrzal, Preisler - Bezpalec, Marek Hanousek - Berger, Bratanovič, Bezdička - Manzia. Trenér: Kozel.

Slavia Praha - Graffin Vlašim 4:0 (1:0)
Branky: 16. Mešanovič, 47. Hušbauer z pen., 63. Železník, 85. Kuchta.

Sestava Slavie: Berkovec - Mikula, Deli, Bílek, Bořil - Bazal (46. Železník), Piták (83. Vavrouš), Hušbauer, Zmrhal - M. Vukadinovič, Mešanovič (80. Kuchta). Trenér: Uhrin ml.

Slavia Praha - FK Kolín 5:0 (2:0)
Branky: 30. a 88. Diop, 40. a 59. Voltr, 82. Vošahlík.

Sestava Slavie: Řehák - Holík, Kodr, Frydrych, T. Jablonský - Diop, Štohanzl, Černý, Vošahlík (53. T. Valenta) - Kenija - Voltr (84. Batka). Trenér: Uhrin ml.

Slovan Liberec - Spartak Chrastava 0:0

Sestava Liberce: I. poločas: Hladký - Mudra, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Pavelka, Machuča - Delarge, Shala, Vůch - Bakoš. II. poločas: Koubek - Coufal, Švejdík, Kusič, Bartošák - Bartl, Bláha, Cal, Jefremov, Sýkora - Rabušic. Trenér: Trpišovský.

Slavoj Vyšehrad - FK Příbram 1:1 (0:0)
Branky: 63. Mysliveček - 67. Bednář.

Příbram - I. poločas: Hruška - Jiří Mareš, Dosoudil, Hájovský, Kilián - Thomas, Januška, Mounir, Bingo, Brandner - Jesus. II. poločas: Švenger - Krameš, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček - Pilík, Moravec, Rezek, Gešnábel - Bednář. Trenér: Tobiáš.

FK Jablonec nad Nisou - Sokol Jablonec nad Jizerou 9:0 (2:0)
Branky: 59., 75. a 82. Wágner, 21. Romera, 29. Martin Doležal I., 47. Mihálik, 52. Rossi, 66. Masopust, 86. Breda.

Sestava Jablonce n. N.: I. poločas: V. Hrubý - Romera (36. Kubista), M. Kysela, Beneš, Karavajev - Hübschmann - Masopust, Pospíšil, Breda - Tecl, Martin Doležal I. II. poločas: V. Hrubý - Kubista, Pernica, Lischka - Masopust, Rossi, Breda, Greguš, Karavajev - Wágner, Mihálik. Trenér: Frťala.

Fotbalista Slavie Muris Mešanovič chodil do soubojů zostra, i když byl duel s Vlašimí jen přípravou. Bojuje o místo v základní sestavě.