24. srpna 2016 • 08:00

Kloudova úspěšná série: titul z ME, stříbro z MS i vstup do Síně slávy

Autor:
Vašek Klouda obsadil na letošním MS druhé místo
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český reprezentant ve footbagu Vašek Klouda opět potvrdil, že patří mezi absolutní světovou špičku. Mistr v kouzlech s míčkem u nohy nejdříve získal svůj 12. titul na mistrovství Evropy ve Frankfurtu, tento měsíc pak bral stříbro na mistrovství světa v Trnavě. Nakonec se Klouda dočkal další výjimečné pocity - vstupu do footbagové Síně slávy.Na mistrovství světa se tentokrát ze zlata radoval Američan Evan Gatesman, který tak titul vrátil do zámoří po 14 letech. "Češi jsou ale footbagu skuteční mistři. Příští rok bude MS v Oregonu, kde se footbag vlastně narodil, tak doufám, že vrátím titul zpátky do Česka," říká Klouda.

Ještě víc ho potěšilo, že byl uvedený do Síně slávy footbagu. Takové ocenění totiž vyžaduje dlouhodobou snahu. "Splnil jsem podmínku 15 let aktivní propagace a tvory pro footbag. Má to pro mě velký význam," zdůrazňuje Klouda.

Kromě klasických footbagových akcí vystupoval Klouda během letošního EURO ve fotbale a také v nejsledovanější ruské talkshow Comedy Show. Do Ruska by se mohl vrátit opět za dva roky. "Když mě během evropského šampionátu viděli lidé z FIFA, řekli mi hned po vystoupení, že by byli rádi, abych vystupoval na MS 2018 v Rusku."

Podívejte se na Kloudovo vystoupení v pořadu Comedy Show ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, footbag, klouda
 Klasická verze
Mobilní verze