Poborský by rád viděl Spartu v Lize mistrů. Vtipkoval i o svých vousech | iSport.cz
22. listopadu 2016 • 16:34

Poborský by rád viděl Spartu v Lize mistrů. Vtipkoval i o svých vousech

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je zdravý a opět sportuje, to je zásadní. Bývalý rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský se dočkal speciálního vyznamenání. V úterý v Praze pokřtil minci se svou podobiznou. Peníz s autorem legendárního gólu dloubákem ve čtvrtfinále evropského šampionátu v roce 1996 proti Portugalsku je k dispozici ve zlaté a stříbrné verzi a je devátý v řadě ze sběratelské série Československé fotbalové legendy.Čtyřiačtyřicetiletý bývalý ofenzivní záložník je na rubu mince vyobrazen s typickou bujnou hřívou vlasů, nechybí jeho podpis a nápis "vicemistr Evropy z roku 1996". Na opačné straně penízu pak Česká mincovna ztvárnila anglickou královnu Alžbětu II., která před výkopem finále šampionátu před dvaceti lety ve Wembley osobně pozdravila hráče.

"Je to 20 let zpátky, kdy jsem měl dlouhé vlasy. Můj zevnějšek prošel hodně velkou změnou. Co jsem měl na hlavě, sedlo mi na bradu. Ale je logické, že mě zvěčnili tak, jak jsem vypadal. Je to dobová podobizna," řekl novinářům Poborský v sídle Fotbalové asociace ČR.

Dotkl se i aktuálních fotbalových témat související s národním týmem. "Současný fotbal nám asi moc radosti nedělá. Je to mladý tým, co je na začátku něčeho, jako jsme byli tenkrát my. Snad dopadmnou podobně," přál si Poborský.

Poborský by rád viděl Spartu v Lize mistrů. Vtipkoval i o svých vousech

Po zdravotních komplikacích už je v pořádku, dokonce začal aktivně sportovat. Poborský sleduje i výkony Sparty, kde jeden čas působil v roli kapitána.

"Je škoda, že Sparta není v Lize mistrů, rozdíl s Evropskou ligou je strašně velký. Sparta je klub, který má nejvyšší ambice. V lize trošku dotáhl, ale stejně to bude těžký ročník, aby pomýšleli na titul. Rád bych Spartu viděl v Lize mistrů," prohlásil jeden z nejúspěšnějších fotbalistů české historie.

Česká mincovna odstartovala sběratelskou sérii před dvěma lety, kdy vydala minci s podobiznou držitele Zlatého míče Josefa Masopusta. Na penízu se už objevili také například Antonín Panenka nebo Zdeněk Nehoda, jako poslední pak v příštím roce přibudou Pavel Nedvěd a Jan Koller, kteří symbolicky zkompletují fotbalovou jedenáctku.

"Je mi ctí být mezi takovými borci, kteří tam jsou, kteří proslavili český fotbal a ukázali ho světu. Je to úžasný pocit," prohlásil Poborský, který má na kontě 118 reprezentačních startů. Teprve v minulé sezoně ho překonal brankář Petr Čech. Gólman Arsenalu, jenž v létě ukončil reprezentační kariéru, odchytal 124 zápasů.

"Neštve mě to. Je to samozřejmě veliké číslo, ale gólmani jsou dlouhověcí. Pokud by chtěl Petr pokračovat, číslo by ještě narostlo. Když mě překoná někdo takhle dobrý a velký, je to v pořádku," prohlásil Poborský.

"Tak jako se to povedlo Petrovi a mně, najde se třeba někdo další. Důležité ale je, aby nároďák hrál závěrečné turnaje, aby klukům starty přibývaly," dodal Poborský.

Menší zlatá mince s ním vyšla v počtu 200 kusů a je možné ji pořídit za 10.950 korun. Větší stříbrný peníz lze koupit za 1450 korun a k dispozici je 500 kusů. Část peněz z každé mince jde na nadaci fotbalových internacionálů.

 
Články odjinud


Články odjinud