Začíná CEE Cup. Získá Sparta zlatý hattrick? | iSport.cz
19. července 2017 • 21:18

Začíná CEE Cup. Získá Sparta zlatý hattrick?

Autor: md
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poslední velkou fotbalovou akcí před startem nového ročníku HET Ligy bude sedmý ročník CEE Cupu. V Praze se v rozmezí šesti dnů utká dvanáct týmů na mládežnickém turnaji v kategorii do devatenácti let, který svým obsazením nemá ve střední a východní Evropě obdoby. Poměřit své síly přijedou výběry do devatenácti let z několika evropských zemí a Kanady. Ti všichni, společně s pražskou Slavií, se pokusí vyrvat titul z rukou Sparty. Letenští totiž vyhráli poslední dva ročníky, když v obou případech shodně porazili brazilské Fluminense, které se letos turnaje nezúčastní.

Zlatý hattrick se jim bude pokoušet překazit například trojice anglických týmů Everton, Leicester a Burnley, ale také třeba turecké Altindoru FK, které vyřadilo mladé sparťany před rokem z UEFA Youth League.

Týmy jsou rozděleny do čtyř tříčlenných skupin, přičemž do semifinále postoupí vždy jen vítěz. Na vítěze semifinále pak čeká 26. července finále v Ďolíčku na stadionu Bohemians 1905.

V minulosti turnajem prošla spousta zajímavých jmen. Spartu k vítězstvím v posledních dvou ročnících dovedl její bývalý kouč David Holoubek, přičemž mezi jeho svěřence patřili např. Matěj Pulkrab nebo opora bronzové devatenáctky Daniel Turyna. 

V dresu maďarského Győru zazářil Slovák László Bénes, který v současné době obléká bundesligový dres Borussie Mönchengladbach. A pro změnu v barvách Bohemians 1905 se na trávnících pražských stadionů proháněl Michal Hubínek, člen reprezentace do jednadvaceti let.

Turnaj začíná v pátek na stadionu na Strahově v 10:00 zápasem mezi Burnley a Spartou. Vstupné na všechny turnaje, s výjimkou finále, je zdarma.

Témata:  CEE CUP, fotbal, sport, Sparta, Slavia
 
Články odjinud


Články odjinud