26. ledna 2018 • 18:29

Berbr přitvrdil ohledně nových stanov FAČR: Chce zrušit komory

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čechy a Morava se v pátek potkaly, aby poprvé od prosincové valné hromady jednaly o změně stanov. To důrazně požaduje UEFA proto, aby při volbě předsedy nikdy nedošlo k patu. Česká strana přinesla čtyři varianty řešení, z nichž první dvě chtějí zrušení dvoukomorového systému.Roman Berbr pootočil šroubem. Co mu stačilo v prosinci na valné hromadě, už je málo. I ta nejmírnější varianta jeho návrhu požaduje uvolnění volby předsedy a ještě něco k tomu. Když ne, přijde normalizační komise.

Ty čtyři návrhy stojí takto:

1. Zrušení komorového systému (u předsedy i výkonného výboru).

2. Zrušení komorového systému (u předsedy i výkonného výboru) s ponecháním dvou míst pro volbu dle bydliště, a to u místopředsedů a předsedů řídících komisí.

3. Uvolnění volby předsedy a ponechání komorového systému u volby výkonného výboru s tím, že Čechy budou mít tři zástupce za kraje a Morava jednoho (dosud 2 a 2).

4. Normalizační komise, která zruší komorový systém, následně bude nově volen celý výkonný výbor.

Tohle slyšeli zástupci Moravy, kteří se pod vedením svého místopředsedy Zdeňka Zlámala sešli s českou stranou v čele s Berbrem. Schůzka konaná bez přítomnosti nového předsedy Martina Malíka trvala pouhých deset minut. „Do jednání se zapojím později,“ říká Malík.

Moravští vlastní návrh řešení zatím nepřinesli. Patrně z toho důvodu, že očekávají reakci generality FIFA a UEFA na obsáhlý dopis, který zaslal Zlámal předsedům Infantinovi a Čeferinovi. V něm vysvětloval, že v české fotbalové asociaci žádný problém není a není tedy zapotřebí situaci řešit. „Čeferin se mnou mluvil. Říká, že dopis četl a že odpoví do příštího úterý, kdy máme svůj výkonný výbor,“ tvrdí Malík.

Ten se na losování Ligy národů sešel i s Grigorijem Surkisem, který na mimořádné valné hromadě mimořádně ostře požadoval schválení změny stanov, v opačném případě sliboval normalizační komisi. „Na jednání své komise pro národní asociace pozve mě, Berbra a Zlámala, abychom prý u nás uvěřili, že to není jeho výmysl a že to celá UEFA myslí velmi vážně,“ prohlásil Malík.

Místopředseda Roman Berbr a předseda Roman Malík přicházejí na tiskovou konferenci po valné hromadě FAČR
Místopředseda Roman Berbr a předseda Roman Malík přicházejí na tiskovou konferenci po valné hromadě FAČR

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze