9. června 2018 • 06:13

Proč experti nevěří na MS Portugalsku? Ve hře budou miliony

Autor:
Reklama
Cristiano Ronaldo děkuje za podporu fanoušků v utkání Portugalska s Alžírskem
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE
Ve hře bude 200 milionů korun. Největší letní sportovní akce - fotbalové mistrovství světa, které za pár dní začíná v Rusku - je zkrátka hitem pro fanoušky i experty. A čeká se velká bitva. Který z týmů šampionát vyhraje, kdo z hvězd dá nejvíce gólů. Budou v odhadech lepší experti, nebo fanoušci. „Nervozita zatím moc není,“ říká bookmaker Chance Karel Brettschneider, i když dobře ví, jaký balík bude ve hře.


Fanoušci stejně jako experti už se nemůžou dočkat zahajovacího zápasu. Bookmakeři šli s kůží na trh ještě v době, než účastníci MS pustili do světa konečné nominace a vypsali kurzy. I pár dní před startem MS ale věří, že jejich odhady byly správné. „Kurzy už se moc neměnily, možná o desetinky. Asi bychom museli výrazněji reagovat, kdyby se třeba egyptský střelec Salah dal zdravotně dohromady, ale jinak nebyl důvod,“ popisuje expert ze sázkové společnosti.
 
A co třeba kurz 27:1 na triumf Portugalska na MS? Vždyť je to jediná trofej, která chybí ve sbírce hvězndému Cristianu Ronaldovi. Tam bude touha po triumfu obrovská. Jenže tady experti došli k názoru, že má větší šance konkurence a favority hledali jinde... „Kdyby Portugalsko suverénně vyhrálo skupinu a pak zvládlo i další zápas, pak by se asi trocha nervozity objevila, jestli jsme to nastavili správně. Asi bychom museli nějak kurzově reagovat,“ přiznává Brettschneider.
Největšími favority jsou každopádně pár dní před startem MS Německo a Brazílie s kurzem 5,5:1. Následuje Španělsko a Francie (7,5:1) Naopak největší balík získáte, pokud by šampionát vyhrála Panama či S. Arábie.
 
Sám je sice ústřední postavou Chance a na setkání s novináři zastupuje bookmakery, jen on sám ale na triku stanovení kurzů na zápasy MS nemá. "Podílelo se na tom tak šest až osm lidí, skupinky byly po dvou, po třech, aby byla slyšet oponentura. Ale pochopitelně byl stanovený u každého utkání člověk, který za něj zodpovídá," prozrazuje něco ze zákulisí.
Pochopitelně se sleduje dění u konkurence, ale jen po očku. Opisovat nikdo nechce, spíš jde o to, kdyby někdo přišel se zajímavou sázkou. "Základní kurzy jsou hodně podobné," přiznává. Chance přitom sama dbá na to, aby kurzy byly promakané do detailu. Má obrovský tým matematiků, který pracuje s modely, které se neustále korigují a vylepšují a reagují na novinky. "Některé sázkovky si kurzy kupují. My do modelu dosadíme základní kurzy a zbytek už se dopočítá," říká s hrdostí Markéta Světlíková, tisková mluvčí společnosti. "Díky vlastnímu modelu jsme na hodně věcí schopní reagovat rychleji," dodává.
 
Nabídka, na co si můžete vsadit, je obrovsky pestrá. Nejlepším střelcem by se mohl stát podle Chance Messi (10:1), Neymar (11:1), Griezmann a Ronaldo (13:1). Egyptský bombarďák Salah, který není zdravotně fit je vypsán v lákavém kurzu 35:1.
"Sázet se bude určitě také na počet gólů. Lidé fandí útočnému fotbalu. A třeba na minulém EURO nám v tomhle směru výsledky moc nepřály," přiznává bookmaker. Leckoho mohl zaskočit i vysoký kurz na výsledek 0:0 v zahajovacím utkání šampionátu (8,28:1). V poslední době se stávalo, že úvodní duel MS nemíval vítěze. Tomu se ale Brettschneider jen směje. "Zkusíme to ustát," říká pár dní před šampionátem.
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze