Jdou si pro medaili! Češi jsou na ME v malém fotbalu v semifinále

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Čeští reprezentanti v malém fotbalu postoupili na evropském šampionátu v Kyjevě do semifinále. Po vítězství 3:1 nad týmem Bosny a Hercegoviny se úřadující vicemistři Evropy a mistři světa v sobotu utkají s Anglií, která v penaltovém rozstřelu vyřadila domácí Ukrajince.

Český tým poslal v 9. minutě do vedení po individuální akci Patrik Levčík. V nastaveném čase první půle pak dokázal na proměněnou bosenskou penaltu bleskově hlavou zareagovat Jakub Göth.

Hned na počátku druhého poločasu zvýšil český náskok střelou zblízka Jakub Polák. Vítěz skupiny C se na gól ze hry nevzmohl.

ČR - Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)
Branky: 9. Levčík, 20.+3 Göth, 21. Polák - 20.+2 Lovrinovič z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.