31. března 2008 • 00:00

Vyhráli, ale kouč Jablonce nezářil

JABLONEC - Fotbalisté Jablonce se výrazně přiblížili k záchraně. V bitvě dvou sestupem ohrožených týmů porazili Most těsně 1:0 a v tabulce mu odskočili již na šest bodů. Vítězství vystřelil pět minut před přestávkou záložník Tomáš Michálek. "Udělal to opravdu krásně," pochválil gólman hostů Milan Švenger Michálkovu přesnou trefu z otočky. Přesto trenér Jablonce František Komňacký po utkání spokojeností nezářil. "Vítězství je sice cenné, ale nemůžu říci, že bych měl z naší hry nějaký zvlášť dobrý pocit. Most jsme měli přehrát mnohem lepší hrou. Především v kombinaci a v přesnosti. To mi trochu pocit z výhry kalí," uvedl kouč. Jablonec první půli vyhrál, do kabin ale mohl odcházet klidnější, kdyby využil některou další ze čtyř šancí, které mu nabízela obrana Mostu. První nejprve trestuhodně zahodil Necid, který běžel sám na hostujícího gólmana a vysoko přestřelil. Poté měl blízko ke gólu Hloušek, jednou mu však míč na poslední chvíli ukopl obránce, podruhé domácí fotbalista promáchl. I Most mohl v první půli skórovat, žádný z nadějně vypadajících brejků ovšem do konce nedotáhl. Za celý zápas vystřelil na branku domácích jen dvakrát... "Kdybychom alespoň jeden z protiútoků proměnili, tak se pak hrálo úplně jinak. Takhle rozhodla naše jediná chyba," litoval mostecký Jaroslav Škoda. Střelec gólu Michálek se mohl ve druhé půli radovat i podruhé, když po hodině hry po krásné Necidově nahrávce upaloval sám na Švengera. Ten však prudkou střelu po zemi vyrazil. Do konce zápasu pak už těžší zákrok předvést nemusel. Most totiž ve druhém poločase zlepšil hru a kouč Robert Žák hnal svůj tým za vyrovnáním. Jablonec však důležité vítězství uhájil, naopak Most vyšel poprvé po třech zápasech naprázdno. MUŽ ZÁPASU TOMÁŠ MICHÁLEK vstřelil první gól po svém návratu na sever Čech a hned to byla trefa vítězná. Celkem to byl v dresu Jablonce už jeho jubilejní třicátý zásah. 23. KOLO GAMBRINUS LIGY JABLONEC 1 Poločas 1:0 MOST 0 JABLONEC MOST b Špit 5 b Švenger 5 o Zábojník 6 o Procházka 5 o Homola 5 o Johana 5 o Huber 6 o Webster 4 o Hamouz 5 o Prášil 5 z Michálek 7 z Trubila 6 z Žofčák 6 z Gedeon 5 z Eliáš 5 z Škoda 5 z Hloušek 4 z Bogdanov 5 ú Necid 5 ú Pešír 4 ú Straka 6 ú Rilke 5 Trenér: Komňacký Trenér: Žák FAKTA ZÁPASU Branka: 40. Michálek. Rozhodčí: Královec - Filípek, Ondo. ŽK: Straka, Homola - Webster, Pešír, Trubila. Střely na branku: 3:2. Rohy: 9:4. 4122 diváků. Střídání: 70. Klapka za Hlouška, 81. Baranek za Michálka, 89. Fukal za Straku - 53. Onyango (6) za Johanu, 66. Simpson za Bogdanova.