9. dubna 2008 • 00:00

Arsenal končí

Liverpool je v semifi nále Ligy mistrů LIGA MISTRŮ, AKTUALITY LIVERPOOL/PRAHA - To bylo drama, jaké Anglie snad nepamatuje! Ve čtvrtfi nále Ligy mistrů nakonec domácí Liverpool vyřadil londýnský Arsenal po výhře 4:2, když rozhodující branku vstřelil pět minut před koncem Gerrad z pokutového kopu. A výhru pak jistil v nastavení Babel. Liverpool se v semifi nále utká v dalším "anglickém" souboji s Chelsea. Arsenal tak ztratil prakticky poslední možnost, jak se udržet ve hře o některou z trofejí v této sezoně. Stále zraněný Tomáš Rosický se tak klubového úspěchu v dresu "kanonýrů" letos nedočká. Rozhodnutí napínavého duelu přišlo pět minut před koncem, kdy neskutečné drama vyvrcholilo. Zákrok na střídajícího Babela posoudil sudí jako penaltový, Gerrard udržel pevné nervy a posunul Liverpool mezi čtyři nejlepší klubové celky Evropy. Poprvé v tomto duelu tam domácí tým nasměroval Torres. Dlouhý pas na něj přistrčil dlouhán Crouch, Torres se otočil kolem Senderose a nechytatelnou bombou prostřelil Almuniu - 2:1. Ovšem Adebayor po krásném sólu Walcotta a jeho centru vyrovnal, jenže radost Arsenalu trvala jen pár vteřin, do osudové Gerrardovy penalty. Dílo zkázy hostí pak v nasteveném čase korunoval Babel čtvrtou brankou v síti nešťastného Almunii. Zápas začal v úchvatném tempu a trochu překvapivě i územní převahou hostujícího celku. V první desetiminutovce Arsenal přišpendlil domácí tým na jeho polovině, nicméně třikrát zmařila jeho gólové ambice ofsajdová past. Ve třinácté minutě se ovšem Arsenal dočkal. Po rohovém kopu a obléhání liverpoolské branky se za obrannou čtveřici dostal po přihrávce Hleba Diaby a prostřelil Reinu - 0:1. Inkasovaný gól otřásl sebevědomím červených, další šance měli londýnští kanonýři Eboué a Adebayor, nicméně Reina už další pohromu nepřipustil. Liverpool se vracel do hry jen pozvolna, největší šance první půlhodiny přišla tak trochu náhodně, když Aureliův centr srazil Senderos málem za vlastní záda. Jenže ve 30. minutě přišel rohový kop, míč přistál snad třináct metrů od branky na hlavě nekrytého stopera Hyypiäho, který prudce poslal balón do sítě - 1:1. Do konce poločasu už dirigoval dění na hřišti Gerrard a spol., ovšem další branka nepadla. Jako by skóre 1:1 bylo i ve čtvrtém sezonním měření sil magické. Ve druhé půli tempo výrazněji neupadlo. Markantní na hře obou týmů byla ale snaha gól především nedostat. Tím sice trpěla plynulost hry, ubyly i šance na obou stranách a čekalo se snad na jediné zaváhání některé obrany, které by tuto partii rozhodlo. Chyba defenzivy výsledek nevyřešila, duel tak dospěl až do úchvatného závěru... LIVERPOOL-ARSENAL 4:2 Branky: 30. Hyypiä, 69. Torres, 86. Gerrard z pen., 90(+2). Babel - 13. Diaby, 84. Adebayor. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). ŽK: Senderos, Touré. Poločas 1:1. První zápas 1:1, postupuje Liverpool. LIVERPOOL: Reina - Garragher, Hyypiä, Škrteľ, Fábio Aurélio - Kuijt (90+4. Arbeloa), Mascherano, Gerrard, Xabi Alonso - Torres (87. Riise), Crouch (78. Babel). Trenér Rafael Benítez. ARSENAL: Almunia - Touré, Gallas, Senderos, Clichy - Eboué (72. Walcott), Fabregas, Flamini (42. Gilberto), Diaby (72. Van Perise) - Hleb - Adebayor. Trenér Arsene Wenger.