9. dubna 2008 • 00:00

Chelsea to zvládla i s trojkou

LONDÝN/PRAHA - Turecký zázrak skončil, naopak Chelsea si dál může hýčkat sen o vítězství v Lize mistrů. V odvetě čtvrtfi nále vymazala domácím vítězstvím 2:0 prohru 1:2 z prvního duelu s Fenerbahce. Nezastavilo ji ani brankářské prokletí - kvůli zranění skončil už v 26. minutě zápas pro Čechova náhradníka Cudiciniho a duel musela dochytat gólmanská trojka "blues", Portugalec Hilário. Když se ve 24. minutě chytil Cudicini po výkopu za zadní část stehna, fanouškům Chelsea zatrnulo. A českému gólmanovi Petru Čechovi, který seděl kvůli zranění v obličeji (více na straně 2) na tribuně, také. Jeho náhradník se totiž svalil na trávník a gesty naznačoval, že to dál nepůjde. A zatímco Čech se v hledišti rychle zvedl a upaloval do kabiny zjistit, co se jeho parťákovi stalo, mezi tyče se musel postavit Hilário, který v tomto ročníku odchytal v lize jen dva celé zápasy... Obavy příznivců modré armády ale byly liché. V tu dobu už totiž Chelsea měla v kapse postupový gól, když se hned ve 4. minutě prosadil hlavou Ballack po Lampardově centru, a Turci, překvapení této sezony Ligy mistrů, navíc na Hilária vystřelili poprvé až deset minut před koncem při závěrečném náporu - a Portugalec vytáhl zejména při Kazimově dělovce výtečný zákrok. Do té doby byla nejvážnějším nebezpečím pro branku anglického klubu situace ze 30. minuty. V ní se dostal k hlavičce Sentürk, jenže zblízka poslal míč vedle tyče. Chelsea ovšem nechávala dramatickou zápletku ve hře zbytečně dlouho, druhý gól totiž mohla přidat hned několikrát. Třeba Joe Cole napálil v 10. minutě tyč, Drogba krátce po změně stran ve velké šanci trefi l jen brankáře Volkana, který později zlikvidoval i jeho ránu z přímého kopu. Pojistku tak přidal až Lampard po Essienově přihrávce v době, kdy Turci otevřeli hru v zoufalé snaze vstřelit potřebný gól. CHELSEA-FENERBAHCE 2:0 Branky: 4. Ballack, 87. Lampard. Rozhodčí: Fandel (Něm.). ŽK: Essien, Carvalho. Poločas 1:0. První zápas 1:2, postupuje Chelsea. CHELSEA: Cudicini (26. Hilário) - Essien, Carvalho, Terry, A. Cole - Ballack, Makelele, Lampard, J. Cole (85. Malouda) - Drogba, Kalou (50. Belletti). Trenér Avram Grant. FENERBAHCE: Volkan - Gönül, Lugano, Edú, Vederson (89. Bilgin) - Maldonado (60. Kežman), Kazim, Aurélio - Deivid, Sentürk (75. Ugur Boral), Alex. Trenér Zico.

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.