10. dubna 2008 • 00:00

Druholigový lídr na Žižkově remizoval

PRAHA - Žižkovská škola se nekonala. Lídr druhé ligy Bohemians Praha na půdě viktoriánů v úvodním zápase čtvrtfi nále Poháru ČMFS hlavně ve druhé půli statečně vzdoroval a zápas dovedl k remíze. Ta mu dává slušné šance do odvety. Pohárové derby rozjeli lépe Žižkovští a už v 6. minutě vedli. Po zmatku v obraně lídra druhé ligy se míč odrazil šťastně ke Koukalovi, který jej napálil k tyči. Hosté v úvodu kupili nepřesnosti, jako by měli ze soka z nejvyšší soutěže respekt. "Kdyby domácí proměnili šance, mohlo to být dva, tři nula a my byli na ručník. Měli jsme štěstí," uznal Luboš Urban, trenér Bohemians Praha. Žižkovští však druhý gól nepřidali. Kušnír pálil z úhlu vedle, poté obloučkem z malého vápna poslal míč nad břevno a nakonec po centru Švancary hlavičkoval zblízka mimo. "Benevolentně jsme zahazovali šance a soupeř nás za to nakonec potrestal," zlobil se Stanislav Griga, kouč Žižkova. Bohemians Praha postupně vyrovnali hru. Grznár nejprve z dálky těsně minul šibenici, o chvíli později poslal po přihrávce Galbavého zblízka míč nad branku. Největší šanci k vyrovnání do přestávky zahodil Galbavý. Postupoval sám na Bartalského, ale ten vyběhl a ránu vyrazil. Povzbuzení hráči Bohemians Praha po pauze dál řádně větrali obranné řady Žižkova. Nebetonovali ani domácí, k vidění byl hodně otevřený fotbal. Místo gólů však dlouho zvonily tyče. Nejprve Koukal zakroutil míč z hranice vápna jen na tyč branky hostů. Ti odpověděli pokusem Lenceviče po přiťuknutí Zoubka. Rána však pouze orazítkovala brankovou konstrukci. V 65. minutě čaroval na druhé straně žižkovský Švancara. Pohrál si s Turtenwald em, v jasné šanci však napálil tyč. Trest se dostavil vzápětí. Střídající Brzezina unikl po křídle a jeho přihrávku přetavil ve vyrovnání Ibe. "V odvetě je o co hrát, s tím můžu být spokojený," těšilo kouče hostů Urbana. "Zavinili jsme si to sami. Přístup některých hráčů se mi nelíbil. Za týden nás čeká těžká odveta," prorokoval Griga. *** ŽIŽKOV-BOHEMIANS PRAHA 1:1 Branky: 6. Koukal - 66. Ibe. Rozhodčí: Adam - Zlámal, Lhoták. ŽK: Procházka, Kalod, Kušnír - Janů, Ibe, Kwame, Lencevič. 1208 diváků. Poločas 1:0. ŽIŽKOV: Bartalský - Šťastný, Labant, Besta, Xavier - Kušnír, Tinga (68. Moughfi re), Procházka, Koukal - Kalod (59. Blaha), Švancara (71. Demjan). Trenér Stanislav Griga. BOHEMIANS PRAHA: Belaň - Janů, Turtenwald, Lencevič, Macháček (46. Brzezina) - Zoubek (81. Majer), Fenyk, Kwame, Grznár - Ibe (90. Jandzik), Galbavý. Trenér Luboš Urban.