Milánský AC mizí z Ligy mistrů | iSport.cz
14. dubna 2008 • 00:00

Milánský AC mizí z Ligy mistrů

PRAHA - Juventus se vrací do Ligy mistrů. Aspoň do předkola. AC Milán z prestižní soutěže nejspíš v příští sezoně zmizí. Tak to vypadá po bláznivé přestřelce v Turíně ve 33. kole italské ligy, která se zastavila na stavu 3:2. Loni v květnu líbaly hvězdy AC Milán v Aténách trofej pro vítěze Champions League. Od osmifinálového vyřazení s Arsenalem už vědí, že prvenství v nejprestižnější evropské klubové neobhájí. A teď tuší, že triumf nebudou moci zopakovat ani za rok. "Cestu do Ligy mistrů jsme si hodně zkomplikovali," povzdechl si trenér AC Carlo Ancelotti. "Musíme vyhrát všech pět zbývajících utkání," připojil útočník Filippo Inzaghi. "A věřit," doplnil. "Rossoneri" jsou po sobotním večeru opravdu na dosah katastrofické vize. V Turíně se chtěli přiblížit čtvrté příčce, z níž se ještě lze posunout aspoň do předkola Champions League, jenže plán zkrachoval. Navíc z jejich pohledu po velmi bolestném průběhu. AC sice už po necelé čtvrthodině inkasoval gólový úder od Del Piera, ale brzy se oklepal a dvěma trefami "zabijáka" Inzaghiho zvrátil skóre na svoji stranu. Pár vteřin před koncem první půle však Salihamidžič připravil hosty o vedení a stejný hráč se deset minut před vypršením normální hrací doby postaral o defi nitivní k.o. "Naší největší chybou bylo, že jsme nedohráli poločas vítězně," řekl Ancelotti. "Nebyli jsme pozorní. Po půli zápas ovlivnilo Bonerovo vyloučení a absurdní přímý kop, z něhož jsme dostali třetí gól," přidal. Narážel na osobní souboj Zdeňka Grygery, jediného českého zástupce ve fotbalovém dramatu (Nedvěda ani Jankulovského nepustila na hřiště zranění), s veteránem Maldinim. Ten duel tělo na tělo ustál, jeho protějšek nikoli a sudí za tím viděl faul... Po rozehraném trestném kopu Salihamidžič rozhodl. O Bonerově červené kartě se naopak nediskutovalo, byť ji hříšník vyfasoval za skolení Sissoka bez předchozího žlutého varování. Jeho kolíky zasáhly ošklivě soupeřovu holeň. Tahle událost domácí nastartovala k výhře. "Důležitý týden pro nás začal dobře," pravil s úsměvem na tváři Claudio Ranieri, kouč "staré dámy". Pokud ve středu jeho tým zvládne dohrávku s Parmou, upevní si třetí místo, zajišťující předkolo Ligy mistrů, a odskočí AC už na dvanáct bodů. JUVENTUS-AC MILÁN 3:2 Branky: 45. a 80. Salihamidžič, 12. Del Piero - 14. a 31. Inzaghi. Rozhodčí: Rocchi. ŽK: Sissoko, Camoranesi, Stendardo - Ambrosini. ČK: 66. Bonera (AC). 24 811 diváků. Poločas 2:2. JUVENTUS: Buffon - GRYGERA, Legrottaglie (51. Stendardo), Chiellini, Molinaro - Camoranesi (90. Nocerino), Tiago, Sissoko, Salihamidžič - Del Piero, Trezeguet (78. Iaquinta). AC MILÁN: Kalac - Bonera, Maldini, Šimič, Favalli - Gattuso (83. Gilardino), Pirlo (89. Christian Brocchi), Seedorf, Ambrosini, Kaká - Inzaghi (69. Cafú).