14. dubna 2008 • 00:00

Kalivoda dres nesvlékl

Autor: RENÉ MACHÁLEK

Slávistický smutný hrdina posledních týdnů pomáhal "béčku" v ČFL zdolat Blšany PRAHA - Záložník David Kalivoda, smutný hrdina nedávného prvoligového derby "S", včera nebyl v nominaci A-týmu na utkání s Libercem, místo toho pomáhal rezervě červenobílých v utkání ČFL proti Blšanům. A při výhře 3:0 byl u všech gólů, na dva přihrál a jeden dal. "Nebral jsem to tak, že jsem hrál za béčko za trest. Prostě nás je v kádru sedmadvacet a trenér k prvoligovému zápasu nominuje osmnáct lidí. Mě poslal hrát do béčka," konstatoval Kalivoda, jenž v derby sice vstřelil první gól, jenže po jeho oslavě se nechal vyloučit a Slavia v oslabení vedení neudržela. V následujícím duelu v Plzni navíc INZERCE neproměnil penaltu a Pražané jen remizovali 0:0. Když se včera trefil proti Blšanům, diváci čekali, zda si opět svleče dres - kvůli tomu byl v derby vyloučen. "Dát gól v derby, to je specifická událost. Tahle branka sice pomohla Slavii B k výhře, ale bylo to prostě něco jiného," uvedl Kalivoda. SLAVIA B-BLŠANY 3:0 Branky: 8. Kovařík, 16. Klavík, 36. Kalivoda. Rozhodčí: Schröter. ŽK: Kubásek, Kovařík, Kobler - Poláček, Veleba. 120 diváků. Poločas 3:0. SLAVIA B: Kubásek - Gebre Selassie, Šourek, Kopříva, Švamberg - Zahálka (85. Pich), Kalivoda, Kobler, Kovařík (75. Bayer) - Vukovič (19. Starý), Klavík. Trenér Miroslav Janů. BLŠANY: Zacharda - Sigmund, Poláček, Thomas, Řehák - Jendruščák, Veverka, Klasna (46. Rosendo), Trup - Mašek (80. Kyncl), Veleba. Trenér Luboš Zákostelský. (rjm) PLZEŇ B-LETOHRAD 2:1 Branky: 65. Šmejkal, 73. Leitl - 60. Čada. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Leitl - Rumpold, Valta, Stejskal. 100 diváků. Poločas 0:0 PLZEŇ B: Ticháček - Šmejkal (77. Trantina), Bauer, Knakal, Bárta - Róth, Staněk (70. Leitl), Šiml, Dvořák - Petržela (83. Šuranský), Presl. Trenér František Sluka. LETOHRAD: Kykal - Kuchta (46. Gerža), Strasmaier, Havrda, Vaniš - Rumpold, Hynek, Valta (79. Kočí), Čada - Myšák (62. Kempf), Stejskal. Trenér Karel Havlíček. (dle) LIBEREC B-VYŠEHRAD 3:0 Branky: 1. a 59. Martan, 62. Jarkovský. Rozhodčí: Ipser. Bez ŽK. 100 diváků. Poločas 1:0. LIBEREC B: Uvarenko - Šinglár, Jarkovský, Bejbl, Rehák - Novotný, Gecov, Vít (70. Kesner), Zeman - Martan (85. J. Pechar), Brožík (74. Pyšek). Trenér František Šturma. VYŠEHRAD: Samoel - Budějský (67. Stibůrek), Hendrych, Šourek, Janda - Dalekorej, Chalupa (46. Frohna), T. Pechar, Matuszny - Zajac, Bošanský. Trenér Jiří Hruška. (ir) Č. BUDĚJOVICE B-KOLÍN 4:0 Branky: 2. a 64. Ondrášek, 15. Šmíd, 80. Mezlík. Rozhodčí: Bureš. ŽK: Picka - Šourek. 85 diváků. Poločas 2:0. Č. BUDĚJOVICE B: Pešula - Picka, Šmíd, Mácha (62. Pliška), Pouzar - Příhoda, Tischler, Dobal, Rakovan - Mezlík, Ondrášek (85. Kaňák). Trenér Karel Musil. KOLÍN: Michňa - Mach, Doseděl, Šourek, Kalivoda - Pacák (65. Čapek), Süsser, Javorek, Svoboda - Fikejz (40. Majer), Štoček (78. Doležal). Trenér Stanislav Kocourek. (ham) PŘÍBRAM B-KARLOVY VARY 0:2 Branky: 28. vlastní Velas, 37. Hrubý. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: Horváth, Šlapák. 150 diváků. Poločas 0:2. PŘÍBRAM B: Michalík - Velas, Štochl, Novák, Hejdůšek (35. Svárovský) - Hloušek, Ševr, Costa (59. Kuchyňka), Horváth - Jirouš, Šlapák (81. Brodský). Trenér Oldřich Abraham. KARLOVY VARY: Četverik - Řezáč (65. Kalán), Vondráček, Kubice, Selenko - Hrubý, Tichota, Kotáb, Janáček - Šilhán (74. Geňo), Kovařík (90+2. Staněk). Trenér Stanislav Procházka. (ibd) VLAŠIM-SEZIMOVO ÚSTÍ 3:0 Branky: 4. Juhász, 84. Vořechovský, 90(+2). Dvořák. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Průcha - Vesecký, Koutník. 870 diváků. Poločas 1:0. VLAŠIM: Toma - Schuster, Pecinovský, Lizák, Petrů - Kabele, Juhász (90. Balšánek), Křeček, Průcha (86. Laušnam) - Dvořák, Vořechovský. Trenér Zdeněk Hašek. SEZ. ÚSTÍ: Chylík - Předota, Vesecký (80. Jelen), Kochlöfl , Endl - Rožboud, Koutník (46. Zelenka), Kočí, Kostečka - Sedliak (80. Veselý), Horka. Trenér Jindřich Dejmal. (jsv) CHEB-NÁCHOD/DEŠTNÉ 1:0 Branka: 86. Barvínek. Rozhodčí: Zeman. ŽK: Martínek - Jelínek, Kopecký, Kobos, Kopřiva. 180 diváků. Poločas 0:0. CHEB: Kunc - Mašek, Martínek, Sviták, Vašata - Bauer (73. Barvínek), Chod (88. Jungman), Mour - Sládeček (85. Borovský), Linhart. Trenér Zdeněk Procházka. NÁCHOD-DEŠTNÉ: Kobos - Moník, Kopřiva, Kaplan, Hudec - Nejman, Jelínek, Kopecký (87. Čech) - Jandík, Merganc (76. Malý). Trenér Krejčí. (dk SPARTA B-ML. BOLESLAV 2:0 Branky: 56. Barreyro, 79. Třešňák. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: P. Mareš - Ganugrava. 150 diváků. Poločas 0:0. SPARTA B: Kozáčik - Valíček, Beutel, Doležal (46. Glaser), Švec - Jungr (84. Podaný), Kóňa, P. Mareš, Bíro - Barreyro (71. Holek), Třešňák. Trenér Jan Kmoch. ML. BOLESLAV B: Ehrenberger - Vizinger, Horák, Ganugrava, Ditrich - Vaněček, Sedláček, Schubert, Kučera - Brezinský, Kalíšek. Trenér Jiří Tymich. VARNSDORF-JABLONEC B 1:0 Branky: 12. Grubhoffer. Rozhodčí: Berka. ŽK: Mešanovič, Hrotek, Procházka. 250 diváků. Poločas 1:0. VARNSDORF: Macháček - Patka, Vavroušek, Svojtka, Čapek - Vrabec (71. R. Mach), Broschinský, Rezek (65. Vaško), Křemen - Grubhoffer (79. Holeček), Jordák. Trenér Václav Rys. JABLONEC B: Bočok - Kuželka, Hrotek, Rathouz, Norek (63. Novotný) - Kulhánek (78. Glos), Procházka, Šisler, Adam - Nulíček, Mešanovič. Trenér Jiří Hloušek. (zds) TABULKA ČFL 1. Sparta B 22 17 1 4 44:14 52 (+19) 2. Vlašim 22 14 2 6 52:28 44 (+11) 3. Sezimovo Ústí 22 13 2 7 33:28 41 (+8) 4. Varnsdorf 22 11 5 6 33:17 38 (+5) 5. Ml. Boleslav B 22 9 7 6 22:17 34 (+1) 6. Jablonec B 22 9 6 7 39:27 33 (0) 7. Č. Budějovice B 22 9 6 7 27:21 33 (0) 8. K. Vary 22 8 7 7 27:28 31 (-2) 9. Letohrad 22 6 10 6 26:29 28 (-5) 10. Vyšehrad 22 8 4 10 25:30 28 (-5) 11. Kolín 22 7 7 8 21:28 28 (-5) 12. Plzeň B 22 6 8 8 26:29 26 (-7) 13. Liberec B 22 6 7 9 32:35 25 (-8) 14. Cheb 22 6 7 9 18:25 25 (-8) 15. Slavia B 22 4 11 7 20:22 23 (-10) 16. Příbram B 22 7 2 13 29:37 23 (-10) 17. Náchod 22 6 4 12 29:33 22 (-11) 18. Blšany 22 2 4 16 8:63 10 (-23)