14. dubna 2008 • 00:00

Další třígólový kolaps Jablonce

JABLONEC - Jablonec zapomněl dávat góly a naopak se je naučil dostávat. Výsledek? Se Zlínem včera prohrál 0:3 a z posledních tří zápasů má hrozivé skóre 0:9! Zlínským stačila jedna povedená akce, aby si z Jablonce odvezli tři body. Ve 13. minutě obraně domácích selhal ofsajd systém a Žůrek upaloval sám na Špita. Tam nahrál Šmahajovi, který vstřelil úvodní gól. A z něho se Jablonečtí vzpamatovávali jen pomalu. Trenér Komňacký ještě v první půli dvakrát střídal! Domácí byli gólu nejblíže po přestávce, ale Strakův oblouček Kořínek vyrazil k Necidovi, po jehož střele se míč kutálel po čáře. S přibývajícím časem jablonecký tlak sílil a hosté naopak vyráželi k rychlým protiútokům. Jeden z nich trestuhodně zahodil Žůrek (67.), který obešel Špita, jenže netrefi l zcela prázdnou branku. Sílící nápor domácích ukončil až v závěru svým druhým gólem Šmahaj a naděje na zázrak defi -nitivně dorazil o chvíli později Vyskočil, jenž proměnil penaltu. *** 25. KOLO GAMBRINUS LIGY JABLONEC b Špit 4 o Zábojník 4 o Homola 3 o Huber 3 o Hamouz 4 z Michálek 6 z Valenta 2 z Eliáš 4 z Hloušek 3 ú Necid 4 ú Straka 5 Trenér: Komňacký ZLÍN b Kořínek 6 o Pazdera 5 o Kroča 6 o Zbožínek 7 o Elšík 6 z Musil 5 z Zúbek 6 z Vrtělka 5 z Malár 5 ú Žůrek 5 ú Šmahaj 7 Trenér: Hoftych JABLONEC 0 ZLÍN 3 Poločas 0:1 VERDIKT HYNKA PREISLERA JABLONEC 3 ZLÍN 6 FAKTA ZÁPASU Branky: 13. a 87. Šmahaj, 89. Vyskočil z penalty. Rozhodčí: Matějek - Lhoták, Mencl. ŽK: Homola, Haurdič - Kroča. Střely na branku: 7:7 Rohy: 7:0. 2854 diváků. Střídání: 34. Klapka (5) za Valentu, 38. Haurdič (5) za Hlouška, 83. Fujerik za Zábojníka - 48. Vyskočil (5) za Malára, 73. Kraus za Musila, 83. Pacanda za Žůrka. MUŽ ZÁPASU DAVID ŠMAHAJ popravil Jablonec dvěma góly. Na úvod poslal po rychlém brejku hosty do vedení a ke konci zápasu uťal sílící jablonecký tlak druhou trefou.