21. dubna 2008 • 00:00

Kladno se nevzdává

PLZEŇ - Fotbalisté Kladna zvítězili na hřišti Plzně 2:1 a získali tak veledůležité body do boje o záchranu. Domácí naopak prodloužili sérii bez vítězství na devět zápasů. Utkání rozhodl v 70. minutě střídající Cigánek, když přesně zakončil brejkovou situaci svého týmu. Trenéru Šilhavému tak dokonale vyšel tah se střídáním. Kladno začalo v Plzni dobře a hned v 5. minutě mohlo jít do vedení. Klinka však s nabídnutou šancí naložil prachbídně. Svoji střelu z jedenácti metrů poslal vedle branky. Poté převzali iniciativu Plzeňští, kteří dlouhou dobu čekali na ligovou branku. Jejich trápení ukončil po 507 minutách Milan Petržela. Individuálně se prosadil na pravé straně a z ostrého úhlu nekompromisně propálil Pavlíka. "Celou dobu jsem věděl, že zakončím sám. Přihrávat jsem nechtěl," popsal celou situaci. Kladno však zbraně nesložilo a v nastaveném čase prvního poločasu vyrovnalo zásluhou Killara. Jak branka vypadala? Velký podíl na ní měl domácí brankář Krbeček, který neudržel Szabův centr. Na Killara tak zívala prázdná branka. "Někdo do mě zezadu strčil, ale rozhodčí to jako faul neposoudil. Kdyby to bylo bez kontaktu, tak jsem určitě míč udržel," hájil se po zápase Krbeček. Nástup do druhé půle vyšel lépe domácímu týmu. Nejaktivnějším hráčem byl Milan Petržela, který svými průniky motal hlavu zadákům Kladna. V 55. minutě byl velmi blízko druhému gólu, jeho střelu však zastavilo břevno Pavlíkovy branky. Petrželovu aktivitu odnesl střídáním Krob. "Měl s ním velké problémy, a tak šel raději dolů," potvrdil trenér Šilhavý. Tento krok se nakonec ukázal jako klíčový. Střídající Cigánek nejenže vyztužil defenzivu, ale svým gólem i rozhodl celé utkání. Velké šance měl ve druhé půli domácí Varadi, ale v rozmezí dvou minut dvakrát nemířil hlavou přesně. Kladenští o sobě dávali vědět především rychlými brejky. Po jednom z nich musel proti Kroupově střele reflexivně zasahovat Krbeček. Očekávaný závěrečný tlak domácího týmu nepřišel, a tak si Kladenští odvážejí z Plzně velmi důležité tři body. Budou znamenat záchranu? *** 26. KOLO GAMBRINUS LIGY PLZEŇ 1 KLADNO 2 Poločas 1:1 VERDIKT VÁCLAVA HANZLÍKA Plzeň 5 Kladno 5 PLZEŇ b L. Krbeček 4 o Malcharek 4 o Halama 4 o Navrátil 5 o Smola 5 z Petržela 6 z Sylvestre 4 z Trapp 5 z Lecjaks 5 z Borek 4 ú Varadi 4 Trenér: Levý KLADNO b Pavlík 5 o Bartoš 5 o Killar 5 o Gross 4 o Krob 3 z Brunclík 5 z Szabo 6 z Hochmeister 5 z Jablonský 5 ú Kroupa 4 ú Klinka 5 Trenér: Šilhavý FAKTA ZÁPASU Branky: 35. Petržela - 45. Killar, 70. Cigánek. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Pokorný. ŽK: Petržela, Smola - Killar, Bartoš, Pavlík. Střely na branku: 5:6. Rohy: 6:5. 2664 diváků. Střídání: 36. Róth (5) za Lecjakse, 60. T. Krbeček za Varadiho, 81. Psohlavec za Petrželu - 62. Cigánek za Kroba, 81. Kousal za Klinku, 86. Čáp za Brunclíka. MUŽ ZÁPASU TOMÁŠ CIGÁNEK přišel na hřiště v 62. minutě a svým gólem zajistil Kladnu tři body. Stal se tak žolíkem trenéra Šilhavého.