Čech nejlépe placeným fotbalistou světa? | iSport.cz
Karel Häring
21. července 2008 • 16:23

Čech nejlépe placeným fotbalistou světa?

Petr Čech
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Petr Čech prodloužil smlouvu s Chelsea do roku 2013. A jeden z důvěryhodných zdrojů Sportu tvrdí, že se stal nejlépe placeným fotbalistou světa!John Terry a Michael Ballack vydělávají 130 tisíc liber týdně, podle dobře informovaného zdroje Sportu je však šestadvacetiletý brankář překonal.

„Týdenní plat v nové smlouvě se pohybuje okolo 140 tisíc liber týdně,“ říká. To by znamenalo příjem ve výši cca 4,2 milionů korun týdně (dle aktuálního kurzu).

Čech mluví o podpisu nové smlouvy >>>

A pozor, jde jen o základní plat. To znamená, že tahle suma naskočí na Čechův účet, aniž by kopnul do balonu. K tomu si ještě může přilepšit bonusy za úspěchy Chelsea a především pak z peněz za reklamu.

V následujícím roce tak mohou jeho příjmy vyšplhat až k neuvěřitelné sumě 400 milionů korun. Dosud se odhadoval jeho celkový příjem na 260 milionů korun.

Hráčův agent Pavel Zíka ale odmítl tuto částku potvrdit. „Hodnotu smlouvy říct nemohu, nicméně oproti předchozímu kontraktu se jedná o významný nárůst,“ řekl Sportu.

Podle anglického deníku Evening Standard by si měl Čech po vylepšení přijít „jen“ na 90 tisíc liber týdně.

„Prodloužení mé smlouvy beru jako obrovskou čest a také jako ocenění mojí dosavadní práce v klubu. Chelsea mi od prvního momentu přirostla k srdci,“ prohlásil Petr Čech, který se od včerejšího dne připravuje s Chelsea v Číně na novou sezonu.

VIDEO: Zákroky Petra Čecha

Témata:  sport, fotbal, čech
Články odjinud


Články odjinud