12. listopadu 2008 • 15:59

Baník požádal město o mimořádnou dotaci

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový Baník Ostrava požádal město o mimořádnou dotaci ve výši sedm milionů korun. Důvodem jsou zvýšené náklady související s účastí klubu v prvním kole Poháru UEFA.Novinářům to dnes řekl primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

"Vzhledem ke zvýšeným nákladům a výdajům za bezpečnostní opatření v zápasu se Spartakem Moskva a účasti v evropském poháru jsme město požádali, aby nám poskytlo dotaci," potvrdil ČTK mluvčí klubu Igor Bruzl.

Radní se nakonec dohodli, že letošní dotaci klubu navýší, ale nikoliv o požadovaných sedm milionů korun, ale o pět milionů korun.

O tuto částku pak budou krátit případnou dotaci v roce 2009. O definitivním přidělení dotace ještě musí rozhodnout zastupitelé, kteří se sejdou 26. listopadu.

Baník zatím od města v letošním roce získal dotaci v celkové výši 16,9 milionu korun.

Podle Kajnara město letos rozdělilo na podporu sportu zhruba 60 milionů korun. Podporuje sporty s účastí více než pěti tisíc diváků, tedy fotbal a hokej.

Část prostředků jde přímo tělovýchovným organizacím. Kajnar se domnívá, že nejde o zbytečně vydané peníze, protože město se tak dostává do povědomí.

"Vnímám to jako marketingovou záležitost, když jsou tady mužstva úspěšná. Město potřebuje i takový marketing," uvedl Kajnar.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, baník, dotaceKlasická verze
Mobilní verze