Svěrkoš přestupuje z Ostravy do Sochaux | iSport.cz
6. prosince 2008 • 17:01

Svěrkoš přestupuje z Ostravy do Sochaux

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO - Fotbalový reprezentant Václav Svěrkoš bude hrát francouzskou ligu za FC Sochaux. Pětadvacetiletý ostravský útočník a loňský král ligových střelců se dnes s klubem dohodl na smlouvě na tři a půl roku.Smlouvu podepíše v lednu. ČTK to řekl mluvčí ostravského celku Igor Bruzl. Baník by měl podle neoficiálních informací na prodeji hráče vydělat zhruba dva miliony eur (přes 51 milionů korun).

Dlouhodobý zájem Sochaux o Svěrkoše dnes vyústil ve finální dohodu. Ostravský kanonýr se od ledna stane hráčem předposledního celku francouzské ligy. Na podmínkách přestupu se kluby i hráč domluvili během třídenní inspekce, kterou Svěrkoš v doprovodu svého agenta Gerharda Pöschnera a zástupce Baníku Tomáše Petery v Sochaux absolvoval.

Jediný gól, kterým rozhodl o výhře nad Švýcarskem
"Z návštěvy klubu a prohlídky města mám jenom výborné dojmy. Přesvědčil jsem se na vlastní kůži, že v Sochaux všechno funguje na vysoké úrovni. Problémem je jenom to postavení v tabulce, ale kdybych nevěřil, že na jaře soutěž zachráníme, vůbec bych sem nešel," řekl ČTK Svěrkoš.

PŘEČTĚTE SI:

Svěrkoš? Do Sochaux už ve čtvrtek ›››


Svěrkoš: Z Baníku asi do Sochaux ›››

Svěrkoš: Radost, radost to byla ›››

I kdyby však Sochaux spadlo do druhé ligy, Svěrkoš se výkonnostního propadu bát nemusí. Součástí připravené smlouvy je výstupní klauzule, která fotbalistu v případě sestupu učiní volným hráčem. "Já jdu ale Sochaux pomoct k záchraně, nepřipouštím si nic jiného. Nerad bych z klubu odcházel za takových okolností," uvedl Svěrkoš.

Václav SVĚRKOŠ
Narozen: 1. listopadu 1983
Post: útočník
Gambrinus liga: 87 zápasů/ 36 gólů
Reprezentace: 6 zápasů/ 1 gól
Kariéra: Ostrava (2001 - 2003), Mönchengladbach (2003 - 2006), Hertha (2006), Mönchengladbach (2006 - 2007), Austria Vídeň (2007), Ostrava (2007 - 1/2009), Sochaux (1/2009 - ?)
Stav: svobodný; přítelkyně Jana, dcera Nina
Ostatní: letos v létě odmítl několik nabídek na přestup a nakonec couvl i od přestupu do Saturnu Moskevská oblast, s nímž už byl téměř na všem domluven; v září dostal pokutu 80.000 korun za napadení protihráče Antonína Rosy po skončení zápasu s Teplicemi.


Po roce a půl v Ostravě se tak Svěrkoš znovu vrací do zahraničí. Kanonýr, který do Baníku přišel loni v létě restartovat svou uvadající kariéru po nevydařeném závěru angažmá v Borussii Mönchengladbach, na Bazalech znovu ožil a během svého posledního působení za tým nastřílel v 38 ligových zápasech 22 gólů.

Sochaux je po Mönchengladbachu, Hertě Berlín a Austrii Vídeň jeho čtvrtým zahraničním klubem.

"Francouzská liga je nepochybně kvalitní. V poslední době jsem ji občas sledoval a vím, že v ní hrají velmi silné týmy, a nejsou to jen ty nejznámější jako Lyon, Marseille nebo Bordeaux. Ani Sochaux nehrálo špatně v zápasech, které jsem viděl, jen neproměňovalo šance," uvedl Svěrkoš.
V euforii běžící Václav Svěrkoš
V euforii běžící Václav Svěrkoš

Témata:  sport, fotbal, Svěrkoš, postup
Články odjinud


Články odjinud