Košťál odstoupil ze všech funkcí! | iSport.cz
30. prosince 2008 • 12:53

Košťál odstoupil ze všech funkcí!

Autor: spo, hst
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oficiálně druhý muž českého fotbalu, ale skutečný lídr domácí fotbalové scény, se rozhodl rezignovat k poslednímu prosinci na svou funkci ve fotbalovém svazu a výkonném výboru ČMFS.O svém úmyslu informoval své spolupracovníky dopisem z osmnáctého prosince, který dorazil na svazový sekretariát.

V něm mimo jiné nepřímo uvedl příčiny svého rozhodnutí.

"Důvody k těmto krokům jsou především osobního charakteru a netřeba o nich spekulovat," napsal bývalý šéf Sparty.

Další z místopředsedů Jiří Kubíček odmítl odstoupení svého rivala na domácí scéně komentovat.

"Pan Košťál ve svém prohlášení uvádí, že není třeba o jeho důvodech spekulovat. Já to respektuji. Rozloučím se s ním osobním dopisem,“ uvedl Kubíček.

V dopise se Košťál zmínil také o tom, že po deseti letech strávené ve fotbale "je čas odejít a ponechat řízení zcela novým neokoukaným funkcionářům, neboť snad pouze oni jsou schopni vyvést fotbalové hnutí z křeče".

"Předpokládám, že vzhledem ke skutečnosti, kdy je všeobecně známo, že nebudu na nadcházející volební valné hromadě kandidovat na žádnou funkci ve výkonném výboru, toto rozhodnutí nikoho nepřekvapí," uvádí Košťál v dopise adresovanému svým kolegům z VV.

Vlastimil Košťál nahlédl do fotbalového prostředí v roce 1999, kdy jako zakladatel Vltava-Labe-Press koupil od VSŽ Košice pražskou Spartou.

Před třemi lety dvakrát neuspěl s kandidaturou na předsedu ČMFS. Po spojení s Pavlem Mokrým se stal prvním místopředsedou za Čechy. Zároveň zastával post manažera reprezentace.

Po EURO 2008 se stáhl do pozadí a jeho vliv ochabl.
» Podrobnější profil Vlastimila Košťála «

Vlastimil Košťál
Vlastimil Košťál

Témata:  sport, fotbal, košťál, čmfs
 
Články odjinud


Články odjinud