Proč odešel Košťál z českého fotbalu? | iSport.cz
2. ledna 2009 • 04:59

Proč odešel Košťál z českého fotbalu?

Autor: Jiří Fejgl
Vlastimil Košťál
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Deset let a dost! Vlastimil Košťál mizí. Nejmocnější muž českého fotbalu poslední dekády se stahuje z velkého divadla, kde býval hercem v hlavní roli. Co ho k tomu vede? Finanční situace sportu a také to, že Frontman, jak se kdysi sám nazval, začínal hrát jen štěky…ZTRÁTA POZICE
Neprosadil svého kandidáta na reprezentačního trenéra. Jeho Jozef Chovanec prohrál s Petrem Radou. To byla těžká rána… Při volbě se proti Košťálovi postavili jeho věrní. Po ní zůstal prakticky sám. Jeho pozice se otřásla, a to on nesnáší. Za nejmocnějšího muže fotbalu je nyní považován teplický ředitel František Hrdlička.

NEÚSPĚCHY
„Mně ten balon nevypadl z ruky,“ řekl Košťál po loňském EURO. Reprezentace na něm neuspěla a on hodil vinu na gólmana Čecha, jenž chyboval na konci klíčového duelu s Tureckem. Byl to už druhý velký turnaj v řadě, kde národní tým zkrachoval. A to Košťála, tehdy reprezentačního manažera, nebaví. Miluje totiž triumfy.

ČTĚTE TAKÉ:
Košťál se ve fotbale angažoval téměř deset let >>
Košťál odstoupil ze všech funkcí! >>
Košťál: Rada? To je nižší kvalita >>


NÁRODNÍ STADION
Další ztráta. Projekt Národního fotbalového stadionu se zadrhl. Tady měl přitom Košťál vydělat velké peníze. Vždyť návrh stavby zpracovávala firma jeho bratra, Košťál navíc prosazoval postavení stánku na Letné, kde spoluvlastní pozemky.

KRIZE
Sport čekají krušné časy. Bude se šetřit. „Pro Košťála je přitom fotbal jen byznys,“ říká jeho hlavní sok Jiří Kubíček, šéf Olomouce. Z menšího balíku peněz, které teď do fotbalu podle všeho půjdou, by pro Košťála zbylo zase méně. Reality, jimiž se bude zabývat, jsou výnosnější.

KLID
Frontman sice zbožňuje pozornost, ale už si zřejmě řekl, že všeho bylo dost. Navíc v poslední době bylo jeho počínání vesměs vnímáno velmi negativně. Proto se stáhne do ústraní.

Témata:  sport, fotbal, košťál
 
Články odjinud


Články odjinud