Jun odchází do Rakouska | iSport.cz
14. ledna 2009 • 11:37

Jun odchází do Rakouska

Autor: ČTK
Tomáš Jun
TOP VIDEA
BIZARNÍ posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 extraligových nájezdů: Otočky, finty, legendární Kysela
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý fotbalový reprezentační útočník Tomáš Jun se dnes definitivně domluvil na půlročním hostování v rakouském Altachu. Informoval o tom hráčův agent Pavel Zíka.Jun, který v sobotu oslaví 26. narozeniny, strávil poslední rok po návratu z tureckých angažmá v Teplicích.

Teplice daly svolení k Junovu odchodu koncem minulého týdne. V pondělí si fotbalista prohlédl nové působiště, nyní došlo k definitivní dohodě mezi kluby a také o hráčově smlouvě.

"Měl jsem chuť to v zahraničí ještě zkusit a v Rakousku se mně i rodině zamlouvá," řekl Jun po krátké návštěvě města, kde stráví nejméně nebližší měsíce.

Během nich se bude snažit tým zachránit v nejvyšší rakouské soutěži a není vyloučeno, že v kabině nebude jediným Čechem.

Nový kouč Georg Zellhofer by totiž rád přilákal také Petra Voříška, kterého dobře zná ze svého působení v Paschingu a v Rapidu Vídeň.

Jun přišel loni do Teplic hostovat z tureckého Trabzonsporu a v létě se stal kmenovým hráčem Severočechů. Během svého působení na Stínadlech vstřelil sedm ligových gólů.

Z české ligy odchází s bilancí 149 zápasů a 44 branek, desetkrát nastoupil za národní tým. Dříve hrával ve Spartě, krátký čas strávil také v Jablonci a v Besiktasi Istanbul.

Témata:  sport, fotbal, jun
 
Články odjinud


Články odjinud