«Bohemka» je jen jedna - ta z Ďolíčku! | iSport.cz
28. května 2009 • 15:50

«Bohemka» je jen jedna - ta z Ďolíčku!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Takové fanoušky může Bohemians 1905 závidět kdejaký klub
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Jediným českým klubem, který může využívat název Bohemians Praha a tradiční logo s klokanem, je podle rozhodnutí Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV) Bohemians 1905.Jeho zástupci o tom dnes informovali s tím, že prvoligový celek FK Bohemians Praha, dříve známý pod názvem Střížkov, se do startu příštího ročníku nejvyšší soutěže musí loga a jména Bohemians vzdát, jinak se prý vystaví hrozbě porušování zákona.

Druhá strana to ale odmítá a hodlá se bránit soudní cestou.Po čtyřech letech tak dostal nový rozměr nepřehledný spor o to, který klub může využívat logo s klokanem a název Bohemians.

Proti rozhodnutí ÚPV podle zástupců klubu Bohemians 1905, který si před necelými dvěma týdny vybojoval postup do první ligy, prý už neexistuje možnost odvolání."Jsme rádi, že jsme uspěli a veřejnost tak bude mít konečně jasno v tom, která Bohemka je ta pravá.

O rozhodnutí úřadu jsme už informovali i fotbalový svaz s tím, že na losovacím aktivu před novým soutěžním ročníkem v červnu má být do ligy vpuštěn pouze jediný klub pod názvem Bohemians, a to náš. Cokoliv jiného by bylo nezákonné," řekl ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

Šéf profesionálního fotbalu v rámci ČMFS Ivo Lubas už prý snahu Bohemians 1905 zaregistroval, ale zatím nechtěl předjímat, zda v příští sezoně bude pod názvem Bohemians vystupovat opravdu pouze jediný klub.

"Zatím je to předčasné, střílel bych od boku. Nejprve se musíme s celou věcí důkladně seznámit i s pomocí právníků, až pak budeme moci něco rozhodnout. Určitě to ale musí být vyřešené do červnového losovacího aktivu," uvedl pro ČTK Lubas.

Bohemians 1905, kteří pod tímto názvem hodlají hrát v příští sezoně i první ligu, tak nyní tvrdí, že jako jediný subjekt v českém fotbale mají právo využívat loga a názvu Bohemians Praha, na které od ÚPV získali i osvědčení o zápisu ochranné známky.

V příštích dnech také plánují setkání se zástupci Tělovýchovné jednoty (TJ) Bohemians Praha. Ta nyní musí jednat s Bohemians 1905, aby logo a název mohly využívat také její sportovní oddíly.

"Nechceme rozhodně bránit třeba plavcům nebo pozemkářům, aby prezentovali jméno Bohemky. Nám jde pouze o to, aby pod ním nevystupovaly další fotbalové kluby," řekl Přibyl.

Prvoligový celek FK Bohemians Praha, který si před čtyřmi lety od TJ logo a název pronajal, poté co vršovický klub byl na pokraji krachu a skončil v konkurzu, se ale brání a nehodlá se žádného ze symbolů vzdát.

"Tělovýchovná jednota podala žalobu na Úřad pro průmyslové vlastnictví a věříme, že se prokáže, že právo je na straně tělovýchovné jednoty. Protože jsme jejím členem, nemusíme podnikat žádná další opatření.

Nadále se budeme jmenovat Bohemians Praha a užívat příslušné logo," řekl ČTK sportovní ředitel FK Bohemians Praha Josef Jícha.Bohemians 1905 se se svým fotbalovým rivalem FK Bohemians Praha střetly u Městského soudu v Praze také minulý týden.

První strana chce vymáhat ušlý zisk za to, že "Střížkov" právě používáním názvu Bohemians Praha a loga s klokanem přišel k bezdůvodnému obohacení. Soud ale minulé úterý případ odročil na neurčito s tím, že bude pokračovat v shledávání dalšího důkazního materiálu.

Témata:  sport, fotbal, druhá, bohemians, 1905
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud