Kramarič zatčen v JAR | iSport.cz
29. května 2009 • 08:52

Kramarič zatčen v JAR

Autor: Sport
Vstoupit do diskuse
0
Advokát Pavla Horvátha Julius Kramarič
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Julius Kramarič, advokát majitele příbramského fotbalového klubu Jaroslava Starky a hráčské agentury Ondreje Chovance, skončil v Jihoafrické republice v cele předběžného zadržení kvůli údajné snaze ovlivnit výpověď uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře.Uvedl to Vladimír Vaněk, advokát Starkova spoluobviněného Vlastimila Spěváka, jenž je v příbramském klubu viceprezidentem.

Kramarič do JAR přijel na Krejčířův výslech, který se měl týkat únosu a smrti jiného podnikatele. Krejčíř měl být vyslechnut včera odpoledne, do soudní síně se však podle Vaňka dostavil pouze jeho právník, který svého klienta omluvil pro nemoc.

Poté prý soudci sdělil, že advokát Kramarič se s Krejčířem setkal, nutil ho k podpisu nějakých listin a zřejmě ho vydíral. Soudce tuto informaci zaprotokoloval a poté nechal Kramariče odvést do cely.

Krejčířův výslech odročil na 28. července. Vaněk potvrdil, že se Kramarič s Krejčířem skutečně sešel, a to v úterý na předem dohodnuté večeři v Krejčířově domově poblíž Johannesburgu. O setkání údajně řádně informoval dozorující státní zástupkyni Jaromíru Biolkovou. Advokát se prý ze schůzky vrátil v dobré náladě zhruba po třech hodinách.

Podle Vaňka, který celou situaci označil za „šílenou“, u soudu selhala česká tlumočnice. Právníkům prý nedokázala uspokojivě překládat, takže jednání víceméně proběhlo pouze v angličtině. Vaněk pak převzal Kramaričovy osobní věci a vyrozuměl manželku zatčeného, která do JAR přiletí v pátek.

Údajně mu už přímo v Johannesburgu sehnala obhájce. Údajně unesený podnikatel, v jehož kauze má být Krejčíř vyslechnut, zmizel na podzim 2002 a podle policie za přesně nezjištěných okolností zemřel.

Policie je přesvědčena, že ho unesla skupina lidí, v níž byl i Starka. V roce 2006 vzal soud kvůli údajnému únosu do vazby celkem šest mužů. Starka se z cely dostal po zaplacení osmimilionové kauce.

Témata:  sport, fotbal, kramarič, jar
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud