Sanytrník: Sebevražda? Nebo poprava? | iSport.cz
19. listopadu 2009 • 12:00

Sanytrník: Sebevražda? Nebo poprava?

Autor:
Jan Sanytrník
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle případ je plný nejasností. A sakra podezřelých. Ač policie odložila vyšetřování smrti sekretáře a bývalého fotbalisty pražských Bohemians Jana Sanytrníka s vysvětlením, že si vzal v srpnu 1999 život sám (tedy jako minulý týden německý gólman Robert Enke), málokdo této verzi věří.„V životě, do své smrti, to nepřijmu,“ zoufala se Sanytrníkova matka Věra. „On byl bolístko. Když se odřel, tak to byla pro něj hrůza. Natož aby udělal takovou věc.“

Provedení bylo opravdu drsné a podle policistů výjimečné. Sanytrník se v Michelském lese v Praze sám bodl do hrudi. Kolem nože omotal ručník, opřel ho o strom, vyhrnul si bundu a nalehl na špičku. Pak měl dokonce nůž ze svého těla vytáhnout, což vzbudilo další pochybnosti. „Ale to může člověk v šoku udělat,“ reagovali odborníci.

Policie našla funkcionářovo tělo až o pět dní později, tedy v pátek 3. září. Přitom už ve středu odvysílalo rádio Impuls informaci, že je Sanytrník mrtvý. „Dostali jsme to jako anonymní informaci. Řekli jsme, že není ověřená,“ vysvětlovalo vedení stanice.

Další zapeklitostí případu bylo Sanytrníkovo chování, pochybné schůzky a zápisky v notesu, který se u něho našel.

Bývalý útočník šel běhat do lesa 31. srpna v pět ráno. Večer předtím si s přítelkyní prohlížel fotky jeho syna (s manželkou půl roku nežil) a také snímky z kariéry. „To nikdy nedělal. Byl smutný a nostalgický,“ popsala Sanytrníkova partnerka. V noci se navíc snažil dovolat správci stadionu Bohemians, který fungoval také jako jakýsi bodyguard. Ten byl však nedostupný.

Nečekala ho spíše než jogging nějaká nepříjemná schůzka, při níž potřeboval ochránit?

Den před smrtí, při zápase s Opavou se Sanytrník navíc sešel s podezřele vypadající dvojicí – spekulovalo se, že šlo o lidi, kteří na něm vymáhali dlužné peníze. Sanytrník byl totiž podepsán na směnce ve výši jednoho milionu. Tyto peníze šly do strádajícího klubu. „Ano, tu jsem viděla,“ potvrdila jeho přítelkyně.

A pak tu máme notýsek s poznámkami. V něm měl Sanytrník částky a data, do kdy je potřeba finance vrátit. Bohemians v té době byly na mizině, proto ty čachry s penězi. „Byly to půjčky, kvůli kterým Jan zemřel,“ tvrdil jeho otec František.

Čas od času se objeví snaha znovu Sanytrníkův případ otevřít, zatím je však bezvýsledná. Policie stále trvá na verzi s názvem sebevražda.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud