21. března 2010 • 09:17

Platini brzy oznámí, zda hodlá znovu kandidovat

Autor:
Reklama
Platini
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý hvězdný záložník Michel Platini podle francouzského deníku L'Equipe příští týden oznámí, zda bude znovu kandidovat na prezidenta Evropské fotbalové unie UEFA. Jako pravděpodobnější se zdá zatím varianta, že čtyřiapadesátiletý Francouz se rozhodne o další čtyřleté období usilovat.Trojnásobný držitel Zlatého míče se dostal do čela UEFA v roce 2007, kdy v poměru hlasů 27:23 porazil Švéda Lennarta Johanssona. Ten do té doby působil v čele evropského fotbalu 17 let.

Podle L'Equipe ještě není francouzský funkcionář úplně přesvědčený, ale přesto chce své rozhodnutí veřejně vyhlásit na kongresu UEFA, který se uskuteční od úterý do čtvrtka v Tel Avivu. Platini už v lednu naznačil, že chce mít jasno ještě před červnovým startem mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Bývalý hráč Juventusu na sebe během probíhajícího funkčního období upozornil především překvapivým přidělením pořadatelství ME v roce 2012 Ukrajině a Polsku. Dlouhodobě také kritizuje zadlužené kluby a odmítá zavedení moderních technologií do fotbalu.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, platini, francie, fotbal, UEFA
 Klasická verze
Mobilní verze