pj
Fotbal
Vstoupit do diskuse (7)

Nová sezona nezačala pro Tomáše Řepku ideálně. Hned ve svém prvním utkání totiž uviděl červenou kartu. V Superpoháru, nové soutěži české kopané, vydržel pouhých 28 minut.

Názory na vyloučení Řepky se různí. Letenský stoper sice zastavil plzeňského hráče nedovoleným způsobem, ale jestli byl zákrok skutečně na červenou kartu, kterou sudí Libor Kovařík vytáhl, je sporné.

Hlavní arbitr Řepkův zákrok, který nebyl nijak zákeřný, vyhodnotil tak, že unikající Petržela mohl jít sám na branku. V takovém případě by červená seděla.

Na druhé straně by plzeňský hráč dlouhý pas jen stěží zachytil. Míč byl natolik prudký, že by pravděpodobně skončil tak či tak v náruči brankáře Jaromíra Blažka.

Sparťané byli pochopitelně vyloučením zaskočeni. Kouč Jozef Chovanec okamžitě vyletěl za čtvrtým sudím a dožadoval se vysvětlení. To fanoušci bez váhání spustili několikaminutový pokřik: „Černá svině!“

Ve statistikách každopádně Tomáš Řepka nezačal nejlépe. Sezonu zahájil tím nejhorším způsobem. Byť se nejednalo o jeho pověstný "blikanec", nálepky hráče, který nemá k červené kartě daleko, se ani letos nezbaví.

Navíc letenský kapitán kvůli vyloučení zmešká první ligový zápas v Hradci Králové. Trest se totiž ze Superpoháru přenáší, neboť se považuje za klasický soutěžní zápas.

Stejný problém má plzeňský Rajtoral, jehož Kovařík vyloučil v závěru utkání.

Vstoupit do diskuze (7)

Doporučujeme

Články z jiných titulů