Ústí vládne první lize

Slovan Ústí nad Labem
Slovan Ústí nad LabemZdroj: ctk
ČTK
Maxa liga
Začít diskusi (0)

Hokejisté Ústí nad Labem si díky pátému vítězství za sebou udrželi desetibodový náskok v čele první ligy, když porazili 3:1 Havířov, který bojuje o postup do play off.

Na druhé místo se dostalo Vrchlabí, které zvítězilo 6:3 na ledě Havlíčkova Brodu. Kometa Brno vyhrála v Kadani až po samostatných nájezdech a ztrácí na Vrchlabí bod.

Ústí nad Labem po vyrovnané první třetině rozhodlo dvěma góly ve druhé části, do které výtečně vstoupilo. Už po devíti sekundách Hovorka zužitkoval Heřmanovu přihrávku a prostřelil Čecha. Těsně před druhou sirénou se uvolnil Šagát a pojistil výhru favorita.

Vrchlabí vedlo v Havlíčkově Brodě už 5:1, soupeř v poslední třetině porážku alespoň zmírnil. Velký podíl na úspěchu favorita měl Beck, který dal dva góly a na jeden přihrál.Kometa v Kadani prohrávala od první minuty, kdy skóroval Šíp.

Kostourek pak dvěma góly vývoj otočil a ve čtyřminutové přesilovce mohli hosté rozhodnout. Místo toho dovolili Kadani obrat na 4:3. Možné překvapení překazil Polodna, který čtyři sekundy před sirénou vyrovnal a vynutil si prodloužení.

Druhý bod pro Brňany získal v nájezdech Sedlák.Rozstřelem vyvrcholil také zápas v Chomutově, který zdolal oslabenou Jihlavu 3:2. Hosté šli do vedení zásluhou uzdraveného beka Andersonse, ale Severočeši skóre otočili.

V závěru Dukla zvýšila aktivitu, kterou v 57. minutě korunoval vyrovnávací bekhendovou střelou Hodek. Nájezdy rozhodl domácí kapitán Hlinka.K rozstřelu se schylovalo také v Olomouci, ale 31 sekund před koncem prodloužení zajistil Benátkám nad Jizerou vítězství 2:1 Kolmann, který využil vyloučení Vyrubalíka..

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů