1. října 2008 • 22:24

Vrchlabí stále vládne první lize

Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Hokejisté Vrchlabí si udrželi vedoucí postavení v první lize, když v osmém kole zdolali 3:1 Most. Dál vedou o bod před Kometou Brno, která zvítězila 2:1 v Hradci Králové.

Na třetí místo se dostal Chomutov díky výhře 4:2 nad Havlíčkovým Brodem. Dosud třetí Havířov přeskočila i Jihlava, která zdolala 3:1 Ústí nad Labem a připsala si šesté vítězství za sebou.

Lídr soutěže otevřel skóre ve 26. minutě, když Krupkův nájezd dorazil Horčička. Na 2:0 zvýšil o deset minut později Gajovský. Osm minut před koncem vykřesal pro Most naději Martínek. Hostům se však v závěru vymstila power play, při níž potřetí inkasovali z hole Látala.

V Hradci Králové sice měli v první třetině 15 minut více ze hry domácí, ale do vedení šli Brňané po brance Polodny. Ve druhé části zvýšila Kometa zásluhou Kýhose. V 53. minutě mohli domácí snížit, ale Moskal neproměnil trestné střílení. O minutu později už domácí tým uspěl, trefil se obránce Burian. Závěrečná snaha Hradce o vyrovnání ztroskotala na výborném brankáři Hylákovi.

Chomutovští hokejisté prohráli poslední dva zápasy a na jejich výkonu byla v úvodu utkání s Havlíčkovým Brodem znát nervozita. Přesto už ve 4. minutě otevřel skóre Jíra. Hosté brzy vyrovnali a na dlouhou dobu vzali soupeři vítr z plachet. Většina zápasu byla ovlivněna častým vylučováním. Postupem času Severočeši nabývali na jistotě a výsledkem bylo vítězství 4:2.

Utkání mezi Jihlavou a Ústím nad Labem, v němž dlouho dominovali oba gólmani, rozhodla minela zkušeného Dušana Salfického. Ústecký gólman za stavu 1:1 vyjel v 56. minutě za branku rozehrát puk, jenž mu ale přeskočil hůl a Rytnauer střelou z úhlu do prázdné klece dal vítězný gól Jihlavy.

Výsledky - 8. kolo:

Vrchlabí - Most 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Horčička, 35. Gajovský, 60. Látal - 53. Martínek. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1554.

Dukla Jihlava - Slovan Ústečtí Lvi 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 23. a 56. Rytnauer, 60. Bakus - 14. Němeček. Rozhodčí: Jeřábek - Rittich, Skopal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1803.
VOKD Poruba - Benátky nad Jizerou 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. Najdek, rozhodující sam. nájezd Ovčačík - 37. Drábek. Rozhodčí: Skoupý - Škach, Machálek. Vyloučení: 11:13, navíc Ovšák (Poruba) 10 min. V oslabení: 0:1. Diváci: 720.

Olomouc - Havířov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Brančík, 20. Bořil - 55. Piecha. Rozhodčí: Blecha - Chocholouš, Brabec. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1100.
Třebíč - Chrudim 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Staněk, 16. Nahodil, 65. Čech - 13. a 58. Semorád. Rozhodčí: Smitka - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 1240.

Beroun - Kadaň 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 43. Kameš. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 10:8, navíc Indra (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 600.

Chomutov - Havlíčkův Brod 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Jíra, 16. Domin, 25. Toivonen, 52. Hašek - 9. Borovanský, 23. Svoboda. Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Brejcha. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:2. Diváci: 1496.

Hradec Králové - Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Burian - 16. Polodna, 33. Kýhos. Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 2524.