6. října 2008 • 23:14

Hokejisté Vrchlabí se vyhoupli do čela

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Souboj dvou vedoucích celků první ligy vyšel lépe hokejistům Vrchlabí. Dnes porazili na vlastním ledě 2:1 Kometu Brno a posunuli se do čela tabulky.

Na prvním místě mají před svým soupeřem dvoubodový náskok.

V utkání o první příčku byli vrchlabští hokejisté mírně aktivnější a do vedení šli ve 23. minutě zásluhou Becka. Hosté se ale nenechali zastrašit a ve druhé třetině vyrovnal Sedlák. Vítěznou branku vsítil 10 minut před koncem vrchlabský kapitán Vála, který rozhodl o návratu mužstva do čela tabulky.

Až na páté místo klesl ještě nedávno vedoucí tým Chomutov. Jeho krize nabrala takových rozměrů, že tentokrát si vítězství 3:1 odvezl nováček z Chrudimi. Na domácích kluzištích naopak nezaváhaly Jihlava ani Havířov a posunuly se před Severočechy.

Vrchlabí - Brno 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 23. Beck, 51. Vála - 32. Sedlák. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1757.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 24. Dušek, 57. Bárta - 43. a 60. Fink, 27. a 57. Derfler, 11. Zika. Rozhodčí: A. Jeřábek - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 255.

Dukla Jihlava - Most 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 15. Říha, 27. Štrach, 36. Bakus - 54. Jan Bauer. Rozhodčí: Smitka - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 1330.

Třebíč - Hradec Králové 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 14. Stejskal, 33. V. Burian - 37. Volráb, 38. Roubík, 54. Hruška, 60. Fořt. Rozhodčí: Lacina - Rittich, Skopal. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1170.

Chomutov - Chrudim 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 54. Hašek - 7. Žák, 10. Zadina z tr. střílení, 43. Bělohlávek. Rozhodčí: Pešina - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:11, navíc Hašek a Revay (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1148.

Havířov - Havlíčkův Brod 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 9. Podešva, 33. Zeliska, 35. Vala, 54. Říčka, 59. Vozdecký - 58. Holec. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:3, navíc Sikora - Varga, Ondráček všichni 10 min., Třetina 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 653.

Beroun - Olomouc 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 20. Kameš, 36. Pavel, 45. Novotný - 17. Vyrůbalík, 60. Kudělka. Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. Diváci: 650.

Poruba - Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 26. Urban - 48. a 51. Heřman, 17. Špirko. Rozhodčí: Fraňo - Barteček, Koliba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 650.