Haškův Spartak znovu padl a je krok od vyřazení

0
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

Brankář Dominik Hašek je v play off Kontinentální hokejové ligy na pokraji vyřazení. Spartak Moskva prohrál v osmifinále s Petrohradem i třetí zápas, když dnes na domácím ledě podlehl 2:5. Legendárnímu českému gólmanovi může skončit jeho premiérová sezona v ruské soutěži už v neděli.

Pětačtyřicetiletý Hašek dnes inkasoval čtyřikrát, pátý gól dali hosté při power play Spartaku 28 sekund před koncem, kdy se podruhé v zápase trefil Maxim Afinogenov.

Svým prvním gólem v play off přispěl k výhře Petrohradu Petr Průcha, jenž skóroval za ruský tým podruhé po lednovém příchodu z Ameriky. U dvou branek asistoval další český útočník Petr Čajánek, který v 38. minutě pomohl Antonu Butovi k vítěznému gólu.

Spartak prohrál předchozí dva zápasy shodně 3:4 v prodloužení poté, co v základní hrací době dotáhl náskok týmu kouče Václava Sýkory. Také v Moskvě dvakrát odpověděl na vedoucí gól hostů, ale více branek už český reprezentant Jakub Štěpánek nepustil.

Divácký rekord KHL padl v Minsku, kde sledovalo vítězství Dinama 4:1 nad Jaroslavlí 15.982 fanoušků. Jediný gól favorizovaných hostů, kteří vyhráli v základní části Západní konferenci, dal Josef Vašíček. Český útočník ve 4. minutě odpověděl na bleskovou trefu Davida Petraska z 47. sekundy. V dalším průběhu skórovali už jen svěřenci Marka Sýkory, jehož tým vede nad mužstvem trenéra Vladimíra Vůjtka 2:1 na zápasy.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Západní konference - 3. zápasy:
Spartak Moska - Petrohrad 2:5 (za hosty Průcha 1+0, Čajánek 0+2), stav série 0:3, Čerepovec - Atlant Mytišči 2:1, stav série 2:1, Dinamo Minsk - Jaroslavl 4:1 (Sýkora 0+1 - Vašíček 1+0), stav série 2:1, Dinamo Riga - Dynamo Moskva 5:1, stav série 2:1.