Koukal drží bodovou sérii, proti Astaně rozhodl o výhře v prodloužení

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

VÝSLEDKY KHL | Gól Petra Koukala v prodloužení rozhodl v Kontinentální hokejové lize o výhře Nižněkamsku 3:2 na ledě Barysu Astana. Bývalý pardubický útočník, mistr světa z roku 2010, po příchodu do KHL dosud bodoval v každém z šesti odehraných zápasů. Se sedmi body za čtyři branky a tři asistence se řadí k nejproduktivnějším hráčům soutěže, v kanadském bodování je čtvrtý.

Zápas v kazašské metropoli rozhodl Koukal v 62. minutě, kdy podle oficiální stránky KHL zakončil efektní kombinaci hostujícího týmu. Nejlepší celek Východní konference Nižněkamsk předtím v utkání dvakrát vedl o gól, ale Barys pokaždé vyrovnal.

Skóroval také Václav Nedorost, který pomohl Doněcku k vyrovnání a k následnému bodu za porážku 3:4 po nájezdech s Novokuzněckem.

Zato gól Petra Průchy v oslabení Petrohradu nestačil, brankář Jakub Štěpánek v závěrečné pětiminutovce dvakrát inkasoval a svěřenci trenéra Miloše Říhy na ledě bratislavského Slovanu prohráli 2:4. Na první gól vítězného mužstva přihrál v přesilovce český útočník Michal Vondrka.