21. února 2013 • 19:45

Petružálek ničí Slovan, Dynamo vyhrálo i druhé osmifinále

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český hokejista Jakub Petružálek přispěl i ve druhém zápase osmifinálové série Kontinentální ligy gólem k vítězství Dynama Moskva. Obhájce titulu zdolal Slovan Bratislava 3:2 v prodloužení a v sérii se ujal vedení 2:0.

Petružálek, který před středečním dvougólovým příspěvkem k výhře 5:1 čekal na vstřelenou branku dva a půl měsíce, se dnes prosadil ve druhé minutě a první střelou v celém zápase otevřel skóre.

Slovan sice s přispěním asistence Michala Vondrky ve druhé třetině skóre otočil brankami Mária Bližňáka a Romana Kukumberga, jenže vedení mu vydrželo necelé dvě minuty. O vyrovnání se postaral Alexej Sopin, který pak ve dvanácté minutě prodloužení rozhodl.

Vítěz základní části Petrohrad se ujal také vedení 2:0 na zápasy, po středeční výhře 1:0 v prodloužení předvedl přesvědčivější výkon a Mytišči rozstřílel 7:0. Jednu asistenci si stejně jako ve středu připsal Petr Průcha.

Petrohrad - Atlant Mytišči 7:0 (Průcha 0+1), stav série: 2:0,
Dynamo Moskva - Slovan Bratislava 3:2 v prodl. (Petružálek 1+0 - Vondrka 0+1), stav série: 2:0.