20. září 2013 • 18:17

Kovář pomohl v KHL k výhře dvěma góly a je nejproduktivnějším Čechem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejový útočník Jan Kovář dnes vstřelil v dresu Magnitogorsku dva góly a sehrál své nejvydařenější utkání v KHL. Metallurg díky brankovému příspěvku bývalé opory Plzně porazil 4:1 nováčka soutěže Vladivostok.

Třiadvacetiletý Kovář se trefil na začátku září hned v prvním utkání sezony, v dalších pěti duelech poté sbíral asistence. V dnešním zápasu vstřelil v 7. minutě po sólovém nájezdu první gól svého celku a vyrovnal na 1:1. Za necelé dvě minuty tečí Těreščenkovy střely skóre otočil a připsal si vítěznou branku.

Pověst největšího favorita soutěže naplňuje Petrohrad, který dnes vyhrál i sedmé utkání sezony a ještě neztratil ani bod. SKA sice doma prohrával se Spartakem Moskva, ale i díky dvěma gólům největší hvězdy KHL Ilji Kovalčuka skóre otočil na 4:1.

Jednu asistenci si připsal český útočník Roman Červenka. Dokonce na třech gólech svého celku se podílel Lukáš Kašpar z Doněcku. Donbass vyhrál 4:0 v Čerepovci, v jehož brance byl Jakub Štěpánek.