Omsk nastřílel v KHL Astaně sedm gólů, dva dal Sobotka

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Vladimír Sobotka z Omsku vstřelil v utkání Kontinentální hokejové ligy v Astaně dva góly a s 18 brankami si upevnil pozici nejlepšího českého střelce v tomto ročníku. Vysoké vítězství hostů 7:2 vychytal Dominik Furch, Sobotka a Martin Erat si připsali po jedné asistenci.

Sobotka se trefil už po 19 vteřinách hry, další gól přidal Omsk ve třetí minutě a do branky Barysu zamířil místo Laca Poluektov. V deváté minutě překonal Sobotka i jeho, krátce po zahájení druhé třetiny vedl Avangard už 5:0 a mezi tyče se vrátil slovenský gólman.

Teprve pak přišel o čisté konto i Furch, který si celkem v utkání připsal 41 zásahů. Vedle Sobotky ve vítězném týmu dvakrát skórovali také Lemťugov a Alexandrov. Omsk vyhrál šestý zápas za sebou a s rovnou stovkou bodů jasně vévodí Východní konferenci.

V souboji českých brankářů uspěl Jakub Sedláček z Dinama Riga, které doma porazilo Novosibirsk 2:0. Oba góly do sítě Alexandra Saláka vstřelil v druhé třetině Pavlovs. Sedláček udržel nulu podruhé v sezoně, potřeboval k tomu 38 zákroků.