Kaberle: Odchodem Jaromíra utrpí celá NHL | iSport.cz
4. července 2008 • 16:32

Kaberle: Odchodem Jaromíra utrpí celá NHL

Autor: ČTK
Tomáš Kaberle
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jaromír Jágr nebude pokračovat v New York Rangers. Česká legenda se upsala ruskému Avangardu Omsk. Co na jeho rozhodnutí říkají Tomáš Kaberle, Petr Průcha a Karel Pilař?Tomáš Kaberle: Odchodem Jágra utrpí celá NHL

Pro kapitána národního mužstva na letošním mistrovství světa Tomáše Kaberleho byla celá záležitost velkou novinkou. "Jak Rangers podepsali Näslund s Kalininem, tak bylo těžký, aby ho tam dostali," připomněl poslední podpisy smluv týmu z Manhattanu.

Podle obránce Toronta tím utrpí celá soutěž. "Je to jeden z nejlepších hráčů NHL a vždy, když někdo takhle odejde, tak je to škoda. Ale uvidíme, kde bude třeba příští rok," dodal Kaberle.

Po Dominikovi Haškovi skončila v zámoří další obrovská postava světového hokeje. "Jarda ale bude osobnost někde jinde a myslím, že o tom, jak hraje v Rusku, bude v NHL dobře slyšet. Určitě to budou i sami sledovat, to jen tak neutichne," domníval se Kaberle. "Když tam byl přes výluku, tak tam byl spokojený a myslím, že tam o něj bude postaráno dobře."

Již teď na něm bylo vidět, že by další setkání v reprezentačním dresu uvítal. "Když jsme spolu hráli ve Vídni (v roce 2005), tak jsme si to všichni užívali. V týmu byla výborná atmosféra na ledě i mimo něj a když se to pak vyhraje, tak je to o to lepší. Tehdy na něm nebylo minutku vidět, že by nechtěl hrát. Má i v tolika letech pořád obrovskou chuť do hry," ocenil Kaberle.

Podle zkušeného zadáka sehrála pravděpodobně velkou Jágrova touha být lídrem týmu. "Jarda, když něco dělá, tak chce vyhrát. Nedělá to jen kvůli tomu, že si jde zahrát. Vždycky takový byl. A výborný hráč prostě musí takhle myslet. Určitě doufá i v to, že Omsk ruskou ligu vyhraje," domníval se Kaberle. Raději by však Jágra viděl úplně někde jinde. "Bylo by hezký, kdyby byl v Torontu, to by ho určitě chtělo," usmál se.

Petr Průcha: Odchodu Jardy je mi líto

Po pravděpodobném obchodu Martina Straky ztratil dalšího českého parťáka v týmu Jezdců útočník Petr Průcha. "Já do toho nevidím, je to jeho věc a jeho rozhodování a domlouvání s generálními manažery. Rozhodl se, jak se rozhodl, což musí všichni akceptovat," podotkl Průcha. Připustil však, že je mu to líto. S Jágrem už si možná v jednom týmu nezahraje.

"Jasně, že je mi to líto. Ale tak to je v případě každého Čecha, který odejde, protože mít jich v týmu několik, to je prostě paráda. Jednu chvíli jich tam bylo šest nebo sedm, to se pak cítíte jako doma. Teď momentálně tam je jen další Čech a nikdo nemohl počítat s tím, že tam vydrží celou mojí hokejovou kariéru."

Podle vývoje v NHL vše nasvědčuje tomu, že při úvodních zápasech newyorských Rangers a Tampy Bay 4. a 5. října v Praze budou mít Lightning v týmu více Čechů než Jezdci, v jejichž kádru byla ještě před pár týdny početná česká kolonie.

"Tak to prostě je. Vždycky, jak se otevře trh s volnými hráči, tak se stane něco zajímavého a momentálně to vypadá, že si tu kolonii dělá Tampa. Pro zápas v Praze je to jedině dobře," domnívá se Průcha.

Karel Pilař: Na souboje s Jágrem se těším

Nepříjemný protivník tak přibyl na seznam šikovných útočníků ruské nejvyšší soutěže, s nimiž bude zápolit nový bek Magnitogorsku Karel Pilař. "Na ty souboje s ním se moc netěším," usmál se Pilař.

"Určitě to však bude zpestření pro ruskou ligu, která bude určitě ještě o to víc sledovaná a do budoucna přitáhne i další hráče. Ty čtyři týmy nahoře budou hodně dobré. S Magnitogorskem hrajeme Victoria Cup proti Rangers a myslím, že rozhodně nijak nepropadneme," prohlásil Pilař.

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud