Jágr proklínal brankáře | iSport.cz
Zdeněk Janda
27. července 2008 • 17:26

Jágr proklínal brankáře

TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sibiřský Omsk zažil další převratnou a bedlivě sledovanou událost. Jaromír Jágr dneska odpoledne absolvoval první trénink s týmem. A v žertu proklínal brankáře!Na led vyjel s netypickým číslem jedna. Nejen jako důkaz, že je v týmu jasná jednička, ale i to, že bude hrát v elitním útoku (ještě s krajany Jakubem Klepišem a Pavlem Rosou). Na jeho premiérovou přípravu s mužstvem čekalo dvacet novinářů, dorazila i celostátní televize.

Jágr se nešetřil, všechna náročná cvičení absolvoval naplno. Když došlo na střelbu, kolikrát zakroutil hlavou. „Co je to tam za gólmana? Jak je možný, že ho nemůžu překonat?“ smál se, když se na chvilku opřel o mantinel a chtěl si oddychnout.

Jágr s číslem jedna vstupuje na led
Jágr s číslem jedna vstupuje na led

Byl to sedmnáctiletý talent Eduard Reizvikh, ruský juniorský reprezentant. „Když mu nejsem schopný dát gól, to radši jedu hned domů!“ žertoval Jágr v rozhovoru pro ruskou televizi.

Mladičký brankář si velmi považoval, že si mohl proti takové legendě zachytat. „Když tady hrál před čtyřmi lety, chodil jsem se na něj dívat, byl jsem jeho velký fanoušek,“ přiznal Reizvikh. „Měl jsem s jeho střelami teď hodně práce, on totiž pálí jinak než ostatní. Každopádně je pro mě velkou ctí, že jsem s ním v týmu.“

Avangard je plný mladých hráčů. A právě pro ně je velmi přínosné, když Jágra mohou sledovat v akci. „Když jsem byl v Pittsburghu, také jsem pořád koukal, jak se připravuje na ledě i mimo něj Mario Lemieux,“ uvedl český útočník.

Na ledě včera strávil více než hodinku. A v době, kdy už ostatní byli v kabině, tak on si ještě přidával. Pálil puky do mantinelu. Je jasné, že nechci nic ošidit.

„Když se budu cítit fyzicky ideálně, mělo by to být dobré. Ale řádné prognózy dělat nebudu,“ odpověděl jednomu místnímu reportérovi na otázku, kolik chce dát v sezoně gólů.

Fanoušci Omsku se těší, že těch gólů bude hodně…

Témata:  sport, hokej, Jágr, omsk
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud