Góly Jágra a Červenky na body nestačily

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Čeští hokejoví útočníci Avangardu Omsk Jaromír Jágr a Roman Červenka se sice oba střelecky prosadili v dnešním utkání KHL proti Ufě, na bodový zisk to však nestačilo. Omsk podlehl na ledě jednoho z nejlepších týmů soutěže 3:5.

Ufa měla výborný start do zápasu a v 21. minutě vedla již 4:0, když si u čtvrtého gólu připsal asistenci i úřadující mistr světa Miroslav Blaťák.

Omsk se však nevzdal, brzy snížil na 1:4 a v závěrečné třetině dvakrát zafungovala spolupráce obou elitních českých útočníků.

Nejprve připravil Jágr gól Červenkovi, v 56. minutě si role prohodili. Snahu o závěrečný nápor hostů však utnul o dvě minuty později gól domácího Viktora Kozlova.

Podobně smutní odcházeli z ledu Čeljabinsku také hráči Astany Lukáš Kašpar s Jiřím Novotným. Po jejich spolupráci vyrovnal Kašpar v polovině zápasu na 1:1, po závěrečném hvizdu se však radoval z výhry 4:2 Čeljabinsk.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Nižněkamsk 4:1,
Novokuzněck - Kazaň 2:6,
Novosibirsk - Jekatěrinburg 5:2,
Čeljabinsk - Barys Astana 4:2 (za hosty Kašpar 1+0, Novotný 0+1), Magnitogorsk - Chanty Mansijsk 5:4 po sam. nájezdech,
Ufa - Omsk 5:3 (Blaťák 0+1 - Jágr a Červenka oba 1+1, Škoula 0+1),