8. října 2008 • 22:22

Jönköping si s Bernem poradil

Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Hokejisté švédského HV 71 z Jönköpingu a Eisbärenu Berlín využili při vstupu do Ligy mistrů domácího prostředí a naplno bodovali.

Švédský mistr, který nastoupil bez českého útočníka Jana Hrdiny, zdolal i díky dvěma trefám finského útočníka Teemua Laineho Bern 6:2. Eisbären porazil před třinácti tisíci diváky finský Kärpät Oulu těsně 3:2.

V Jönköpingu mohl otevřít skóre v 15. minutě další Fin Voutilainen, ale po faulu Josiho neproměnil trestné střílení. V závěru úvodní části s koncem trestu Gamacheho využil přesilovku Laine, který po dvaceti vteřinách druhé části přidal i druhý gól.

Za dvě minuty ještě zvýšil Tedenby a v 45. minutě minutě domácí tým během 14 sekund upravil už na 5:0 díky přesilovkové trefě Thörnberga a následném gólu Lindström. Na snížení Bordeleaua odpověděl Melin a potom už jen korigoval stav Dubé.

Eisbären se radovali ze své první trefy v soutěži už po 95 vteřinách, kdy se prosadil Kanaďan Mulock. V 5. minutě sice vyrovnal v přesilovce Mikkola, ale hned po přestávce vrátil vedení týmu z německé metropole Rankel.

Finové nezachytili ani vstup do závěrečné části, protože po 34 vteřinách zvýšil na 3:1 Walker. V 48. minutě sice vykřesal naději pro Oulu Koivisto, ale Eisbären do konce zápasu svůj těsný náskok uhájili.

Výsledky:

Skupina A:
Eisbären Berlín - Kärpät Oulu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Mulock, 21. Rankel, 41. Walker - 5. Mikkola, 48. Koivisto. Rozhodčí: Lärking, Sjöberg - Kallin, Winge (všichni Švéd.). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 13.000.

Skupina B:
HV71 Jönköping - SC Bern 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
Branky: 19. a 21. Laine, 23. Tedenby, 45. Thörnberg, 45. Lindström, 52. Melin - 49. Bordeleau, 56. Dubé. Rozhodčí: Bulanov, Kulakov - Birin, Medvěděv (všichni Rus.). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváci: 6903.