Velmi nečekaného stopaře svezl kanadský hokejista Gilbert Brulé. Centr Edmontonu jel v úterý ve Vancouveru se psem a přítelkyní do parku, když uviděli stát v dešti u silnice frontmana slavné irské kapely U2 Bona Voxe.
Známý zpěvák, který ve středu ve Vancouveru koncertoval, si vyrazil na procházku s asistentem a překvapil je déšť. Proto se rozhodli stopovat. Brulého partnerka kolem dvojice nejprve projela, ale čtyřiadvacetiletý Brulé ji přesvědčil, ať se vrátí, že u silnice stojí Bono Vox.
"Řekla jsem: 'Ani náhodou, stopaře nebereme, zabijou nás'," citoval Kelsey Nicholsovou server cnn.com.
Bono na oplátku pozval Brulého na středeční koncert U2 ve Vancouveru, kde se o svůj stopařský zážitek podělil i s fanoušky na stadionu.
"Mám rád lední hokej, protože ho hrají lidé, kteří klidně berou stopaře. Poznal jsem to na vlastní kůži," řekl Vox. "Zeptal se mě: 'Kam to bude?' Tak jsem mu řekl: 'Vezmi mě za Edgem'," řekl Vox v narážce na kytaristu U2.
Irský zpěvák poté přirovnal členy kapely k hráčům hokejového Edmontonu. "Já chci být Gilbert Brulé," prohlásil s tím, že bubeník Larry Mullen je jako pětinásobný vítěz Stanley Cupu Mark Messier.
Baskytaristu Adama Claytona přirovnal k někdejšímu brankáři Grantu Fuhrovi a kytaristu Davida Evanse, známého pod přezdívkou The Edge, označil za Wayne Gretzkého. "Je tak trochu Great One," připomněl Vox přezdívku slavného hokejisty.