Jágr dal první letošní gól, jeho Philadelphia však manko 0:6 nedohnala

Autor: mjk, ČTK
2
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

VIDEO | Když v polovině zápasů prohráváte už 0:6, těžko sbíráte síly na velký obrat. Philadelphia se však ve třetí třetině zápasu s New Jersey vybičovala ke stíhací jízdě, které veleli Češi Jaromír Jágr a Jakub Voráček. Flyers přestříleli v poslední části svého soupeře 24:1, přesto nakonec před domácím publikem prohráli 4:6.

Za hosty se blýskl dvěma asistencemi Patrik Eliáš. Jeho New Jersey se dočkalo vedení už ve čtvrté minutě, když obránce Foster po Eliášově přihrávce využil střelou z kruhu přesilovku pěti proti třem. V poslední minutě úvodní části inkasovala Philadelphia ještě dvakrát a krátce po přestávce znovu. Vedení 5:0 ještě zvýšil Foster ještě před polovinou zápasu.

Domácí hokejisté se ve třetí části zmohli po Simmondsově a Jágrově 13. brance v sezoně na mohutný nápor, ten se však po Voráčkově trefě v 54. minutě zastavil. Hosté už závěrečné drama nepřipustili a připsali si třetí výhru v řadě. Eliáš byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, Jágr třetí.

Podívejte se na divoký průběh zápasu:

Hosté z Pittsburghu v dramatickém utkání zvítězili na ledě obhájce Stanley Cupu z Bostonu 2:1 a vyhráli podeváté z posledních deseti utkáních. Jednou brankou se na výhře podílel i nejproduktivnější hráč NHL Jevgenij Malkin.

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:3, 0:3, 4:0)

Branky: 44. Simmonds, 50. Jágr, 53. Giroux (Jágr, Voráček), 54. Voráček - 4. a 29. Foster (u obou Eliáš), 20. Kovalčuk, 20. Zubrus, 21. Parise, 22. Ponikarovskij. Střely na branku: 41:31. Diváci: 19.862.

Boston - Pittsburgh 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 47. Corvo - 20. Malkin 42. Cooke. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17.565.