František Suchan
3. srpna 2012 • 11:08

Jágrův tým chválí Čecha: Stránský je nejlepší z mladých

Reklama
Talentovaný český hokejista Matěj Stránský zaujal šéfy Dallasu a mohl by se v prvním týmu potkat s Jaromírem Jágrem
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sebral se a zamířil do zámoří, i když kvůli tomu teď nemůže do juniorské reprezentace. Ale co, Matěj Stránský má svůj sen a tím je NHL. Že je k němu 19letý Ostravák čím dál blíž potvrzuje nadšení, jaké svými výkony v juniorce vyvolává u šéfů Dallasu. On sám je zase u vytržení z toho, že na kempu potká Jaromíra Jágra…Nebyl to žádný megatalent, kvůli kterému by se kluby přetrhly. Ale šel – a jde – si za svým. Před dvěma lety vyrazil do kanadské juniorky, aby byl víc na očích skautům NHL, aby udělal další pokroky.

Loni byl draftovaný až v 6. kole jako 165. v pořadí. Na místech, kde už manažeři spíš jen zkouší, kdyby z toho či onoho hokejisty náhodou něco bylo… Jenže Matěj Stránský posouvá své možnosti pořád nahoru a v Dallasu, novém působišti Jaromíra Jágra, si ho nemůžou vynachválit.

„Ze všech hráčů v naší organizaci udělal za poslední rok asi největší pokrok. Je to vážně ohromující hokejista,“ prohlásil na klubovém webu Les Jackson, šéf hráčského rozvoje u Stars.

Okouzlila ho Stránského druhá sezona v kanadském Saskatoonu, kde byl zástupce ostravské hokejové rodiny nejproduktivnější s 81 body (39+42) ze 70 zápasů. Rázem dostal tříletou nováčkovskou smlouvu, i když nadcházející ročník určitě ještě stráví v juniorce.

„Je to obr a nechytatelný útočník. Skvěle hraje s pukem a umí se postavit před brankou,“ pokračoval Jackson na adresu Stránského, jehož parametry jsou 188 centimetrů a 90 kilo. Prý je naprosto jedinečný v držení kotouče, který rozdává spoluhráčům a umí si ho dokonale pokrýt. Jediné, co zbývá, je zapracovat na defenzivě.

Na to bude mít jistě prostor i v předsezónním kempu. Do něj půjde s dalšími krajany – Tomášem Vincourem, který už se chytil v prvním týmu, Radkem Faksou, třináctkou letošního draftu a chlapíkem jménem Jaromír Jágr…

„On je v Česku legenda, takže jsem byl ohromený, když jsem se dozvěděl, že ho podepsali právě Stars. Doufám, že se s ním v kempu potkám, to by byla paráda,“ neskrýval Stránský, jemuž zatím na nováčkovské soupisce paradoxně u jména figuruje právě číslo 68, které proslavil nejúspěšnější krajan.

Schopnosti nadějného mladíka tak sice brzy možná bude využívat klub NHL, nikoliv však česká juniorská reprezentace. Tam má, podobně jako donedávna brankář Petr Mrázek, zakázaný vstup od Vítkovic. To kvůli tomu, že před dvěma lety opustil svůj mateřský klub a odešel do zámoří.

„Náš juniorský hokej není tak dobrý a já se rozhodl využít možnosti odejít do zámoří,“ vysvětloval Stránský na webu Stars. „Teď jsem za to šťastný, protože mi to hodně pomohlo. Bez toho bych asi nebyl draftovaný, udělal jsem dobře,“ dodal. I když ho prý mrzí, že za dvacítku zřejmě nebude moci hrát.

Za pár let, až bude oblékat dres Dallasu pravidelně, o něj ale jistě bude zájem v seniorském národním mužstvu…

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze