12. ledna 2013 • 23:13

NHL může začít, startuje se v sobotu. Dvanáct hráčů bylo proti

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Nový trenér má být do ledna: Už jednáme s kandidáty, říká Fousek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová NHL se může 19. ledna definitivně rozběhnout, z cesty byla odklizena i poslední překážka v podobě schválení nové kolektviní smlouvy samotnými hráči. A ti podle očekávání řekli ano. Pro nový desetiletý kontrakt jich hlasovalo 667, dvanáct hokejistů bylo proti. V neděli tak mohou začít přípravné kempy, v sobotu 19. ledna pak zkrácený ročník NHL.Hlasování hráčů začalo ve čtvrtek večer a bylo na něj vymezeno 36 hodin. Tajná elektronická volba skončila dnes ve 14:00 SEČ. K ratifikaci dohody ji musely schválit dvě třetiny z více než 700 hráčů.

Nakonec podle Pierra LeBruna z ESPN hlasovalo 679 hráčů z celkových 763, z toho pak 667 bylo pro schválení smlouvy, 12 hokejistů bylo proti.

Posledním krokem po souhlasu obou stran je písemné uzavření Memoranda o porozumění, které bylo podepsáno ještě v sobotu v noci. Bude zatím nahrazovat samotnou kolektivní smlouvu, která má být hotová do konce února.

Dokument, který bude mít několik set stránek, budou ještě příští měsíc zástupci NHL a NHLPA dokončovat. Vyhradí si na to deset dnů.

Po uzavření memoranda už mohou kluby provádět transakce, podepisovat smlouvy, začnou oficiálně tréninkové kempy. Také bude zveřejněn rozpis zkráceného ročníku, v němž každý klub sehraje v základní části po 48 zápasech.

Výluku v NHL po 113 dnech fakticky ukončila dohoda z nedělního rána, kdy vedení NHL s NHLPA našlo po dlouhých jednáních společnou řeč.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud