17. ledna 2013 • 11:33

Že nám Putin nabízel 30 milionů dolarů? Nesmysl, diví se Kovalčuk

Autor:
Reklama
Ilja Kovalčuk v souboji proti Krysu Barchovi z farmářského týmu Devils.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za to, že nespěchal na kemp Devils a zůstal v Rusku kvůli Utkání hvězd KHL, inkasoval prý Ilja Kovalčuk všimné milion dolarů. Částka měla doputovat ke hvězdě Petrohradu z ústředí Kontinentální ligy, která přítomností renomovaného kanonýra chtěla dát do zámoří najevo, že její vliv v hokejovém světě utěšeně stoupá.Ale to není vše, některé zámořské deníky přinesly informaci, podle níž ruské superstars (vedle Kovalčuka Alexandr Ovečkin, Jevgenij Malkin a Pavel Dacjuk) dostaly nevšední nabídku přímo od prezidenta Vladimira Putina. Částka 30 milionů dolarů (asi 575 milionů korun) měla každého z hráčů přesvědčit, aby se vzdali angažmá v NHL a svoje umění předváděli doma svým fanouškům.

Tyto zvěsti Ilja Kovalčuk označil za nesmyslné. „Není pravda, že by nám Putin nabídl 30 milionů dolarů, abychom zůstali v KHL. On má na starosti mnohem důležitější věci, než řešit nás,“ odpověděl 29letý útočník po svém středečním návratu do kabiny New Jersey.

V den, kdy se kádr Devils čtvrtý den společně připravoval na sezonu. Mnozí Kovalčukovi spoluhráči opožděný příjezd jednoho z lídrů nepochopili, na druhou stranu, Rus je během včerejšího kontrolního utkání „červení“ versus „bílí“ přesvědčil, že v KHL nabral dost dobrou formu. Což Devils může hned zkraje soutěže pomoci.

Kovalčuk jednou skóroval a přidal nahrávku. „Vypadal dobře. Ostatně, přesně to jsme očekávali. Vzhledem k tomu, kolik už odehrál zápasů v sezoně, tohle pro něj byla procházka v parku. Hrál fakt dobře, bylo na něm vidět, jak je v pohodě a spokojený. A to je dobře pro nás všechny,“ nedělá gólman Martin Brodeur vědu z pozdního nástupu hokejisty, jenž má v Devils 15letou smlouvu na 100 milionů dolarů.

A zatímco před pár dny nebylo vůbec jasné, zda se Kovalčuk vrátí do Států, v kempu New Jersey přesvědčoval, že dezertérské myšlenky jej nepřepadaly. „V Rusku jsem prožil nádherné období, měli jsme dobré mužstvo. Ale kontrakt mám tady a vracel jsem se rád. Na výběr jsem neměl, vůbec jsem nepochyboval, jak se mám rozhodnout,“ tvrdí obletovaný plejer, přičemž ve stejném duchu mluvil o svých krajanech.

„Všichni jsme se vrátili do NHL, čeká nás vzrušující sezona,“ nepochybuje majitel 779 startů a 785 bodů (406+379) v NHL.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze