28. března 2014 • 06:50

Phoenix ovládl bitvů Čechů, nahrávka Eliáše přinesla Devils bod

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Prokletí samostatných nájezdů nedokázali zlomit hokejisté New Jersey, kteří prohráli po penaltách 2:3 s Phoenixem a v letošní sezoně tak neuspěli ani v jediném z devíti rozstřelů. Stále přitom platí, že proměnili jediný nájezd, tentokrát na brankáři ztroskotali Damien Brunner, Ryane Clowe a Patrik Eliáš, výhru "Kojotů" zařídil Mikkel Boedker.

Zatímco Devils snížili ztrátu v tabulce Východní konference na čtyři body na osmý Detroit, Phoenix si v Západní konferenci upevnil poslední postupové místo do play off a před devátým Dallasem a desátým Vancouverem, jenž podlehl 2:3 na nájezdy Coloradu, má už pětibodový náskok.

Čeští útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a Jiří Tlustý v dresu Caroliny se v NHL blýskli dvěma góly a zasloužili se o výhry svých týmů. Canadiens zvítězili 5:4 v Detroitu, Carolina 3:0 na ledě Floridy.

Plekanec, který byl vyhlášen třetí hvězdou večera, vstřelil úvodní dvě branky zápasu, díky nimž Montreal vedl po první třetině 2:0. Reprezentační kapitán se poprvé prosadil v 6. minutě ranou z prostoru mezi kruhy, v 15. minutě si při rychlém protiútoku vyměnil puk s P. K. Subbanem a ukázkovou spolupráci zakončil střelou do odkryté branky. Pro Plekance to byl jubilejní 20. gól v sezoně.

Dvakrát se v utkání trefil také slovenský útočník Tomáš Tatar, který v úvodu třetí třetiny smazal vedení Montrealu 3:1. Už minutu po jeho druhém zásahu však vrátil Montrealu vedení Max Pacioretty, které v 52. minutě navýšil Thomas Vanek. Za 21 sekund sice Johan Franzen znovu snížil na rozdíl jediné branky, vyrovnat už se ale Red Wings nepodařilo.

Jiří Tlustý si proti Floridě připsal třináctý a čtrnáctý gól v sezoně. V 10. minutě otevřel skóre zápasu, když zbrkle nezakončil protiútok dva na jednoho, podržel puk na hokejce, položil si brankáře Roberta Luonga a pak jednoduše zakončil.

Výsledky:

Boston - Chicago 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. a 46. Bergeron, 46. Söderberg. Střely na branku: 23:28. Diváci: 17.565.

New Jersey - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Clowe, 51. Henrique (Eliáš) - 3. Chipchura, 37. Summers (Vrbata), rozhodující sam. nájezd Boedker. Střely na branku: 28:27.

Pittsburgh - Los Angeles 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 28. Kunitz, 36. Pyatt - 16. Carter, 27. Martinez, 44. Doughty. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.650.

Detroit - Montreal 4:5 (0:2, 1:1, 3:2)
Branky: 42. a 45. Tatar, 22. Sheahan, 52. Franzen - 6. a 15. Plekanec, 32. Desharnais, 46. Pacioretty, 52. Vanek. Střely na branku: 30:29. Diváci: 20.066.

San Jose - Winnipeg 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Boyle (Havlát), 15. Burns, 32. Couture (Havlát) - 3. Ladd (Frolík), 22. Wheeler, 30. Byfuglien (Frolík), 57. Enström. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.562.

Florida - Carolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 10. a 23. Tlustý, 26. Skinner. Střely na branku: 35:32. Diváci: 12.379.

St. Louis - Minnesota 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 5., 20. a 48. Oshie (na první Polák), 34. Schwartz, 51. Morrow (Sobotka) - 52. Parise. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.646.

Nashville - Buffalo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 20. a 27. Weber, 7. Sissons, 12. Wilson, 12. Järnkrok, 60. Nystrom - 23. Ristolainen. Střely na branku: 34:33. Diváci: 16.729.

Colorado - Vancouver 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. Duchene, 29. Landeskog, 61. Barrie - 11. Weber, 39. Kassian. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16.965.

Tampa Bay - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 21. a 46. Callahan, rozhodující sam. nájezd Salo - 22. Strome, 30. Donovan. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.554.

3. Colorado 73 46 6 21 224:200 98
4. Minnesota 74 37 11 26 183:188 85
5. Dallas 72 34 11 27 203:207 79
6. Winnipeg 74 33 9 32 206:216 75
7. Nashville 74 32 11 31 183:219 75

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.