29. září 2014 • 06:44

Židlický dvěma body pomohl Devils k výhře, Jágr ještě nebodoval

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

VÝSLEDKY | Hokejisté New Jersey Devils si připsali druhou výhru v přípravě na nový ročník NHL. Mužstvo Philadelphie porazili 3:1 i díky gólu a nahrávce obránce Marka Židlického. Jeho český spoluhráč Jaromír Jágr nebodoval, trio Eliáš - Havlát - Kaberle do utkání nenaskočilo.

Výhru Devils zařídil dvěma góly v přesilových hrách Scott Gomez, který se uchází v kempu o smlouvu. Na čtyřiatřicetiletého amerického útočníka, jenž odešel z New Jersey v roce 2007, přitom na začátku domácí premiéry více než deset tisíc diváků bučelo. Po gólech si ale Gomez publikum získal a byl navíc vyhlášen první hvězdou zápasu.

U prvního Gomezova gólu 29 sekund před koncem první třetiny asistoval Židlický, jehož pokus střelec usměrnil za záda Roba Zeppa. "Byla to skvělá práce od Marka Židlického, myslím, že to tečoval Damien Brunner a já jsem byl na správném místě," řekl Gomez deníku Star-Ledger.

Gomez se trefil znovu ve 24. minutě, v polovině závěrečné části sice Flyers snížili díky trefě Roberta Hägga, ale 44 vteřin před koncem pojistil výhru trefou do prázdné branky při power play Židlický. New Jersey oplatilo Philadelphii čtvrteční prohru 0:4.

Jágr nastoupil v přípravě podruhé, opět zkoušel v prvním útoku spolupráci Mikem Cammallerim a Travisem Zajacem. Bodově se trio neprosadilo, přestože desetkrát vystřelilo na branku. Jágr měl stejně jako Zajac čtyři pokusy. "Ještě stále si na sebe zvykají," řekl trenér Pete DeBoer.

Výsledky:

Edmonton - Chicago 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 15. Bickell, 39. Ross, 40. Teräväinen, 52. Shaw, 54. Versteeg.

Montreal - Washington 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 59. Ward, 60. Laich.

New Jersey - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20. a 24. Gomez (na první Židlický), 60. Židlický - 50. Hagg.

Toronto - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. Kessel, 50. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Holland - 21. Grigorenko, 30. Deslauriers.

Colorado - Calgary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 24. O'Reilly - 7. a 25. Ferland.

Anaheim - Los Angeles 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 12. Vatanen, 28. Etem - 12., 39. a 44. Carter, 3. Regehr.