Anaheim vypráskal Calgary, Hudler odstoupil ve druhé třetině

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Hokejisté Anaheimu rozdrtili v úvodním zápase druhého kola play off NHL Calgary 6:1. Útočník poražených Jiří Hudler z duelu odstoupil v prostřední třetině. Mnohem dramatičtější první utkání série se odehrálo na ledě New Yorku Rangers, kde hosté z Washingtonu uspěli 2:1 gólem Joela Warda z předposlední sekundy.

Hlavními strůjci jednoznačné výhry Anaheimu byli útočníci Corey Perry a Ryan Getzlaf, kteří v utkání nasbírali čtyři body. Prvně jmenovaný zaznamenal dvě branky a dvě asistence, druhý přidal ke gólu tři přihrávky.

Ducks si trefy rozdělili rovnoměrně po dvou do každé třetiny, přičemž ve 43. minutě už vedli 6:0. Až poté si připsalo Calgary, kterému nepomohla po třetí inkasované brance ani změna gólmanů, čestný úspěch.

Rozhodující akci Washingtonu ještě prozkoumal rozhodčí u videa, zda gól nepadl po siréně. Opakované záběry ale prokázaly, že puk prošel brankovou čárou 1,3 desetiny sekundy před koncem základní hrací doby.

Rangers mohli litovat zbytečné ztráty kotouče v rohu kluziště, kde se puku zmocnil Alexandr Ovečkin a šikovnou přihrávku zpoza branky našel úplně nekrytého Warda, jenž se prosadil střelou mezi betony Henrika Lundqvista.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

NY Rangers - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 56. Fast - 19. Ovečkin, 60. Ward. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Lundqvist (NY Rangers). Stav série: 0:1.

Západní konference - 1. zápas:

Anaheim - Calgary 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 23. a 41. Perry, 11. Beleskey, 14. Maroon, 31. Etem, 43. Getzlaf - 50. Bennett. Střely na branku: 35:24. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Getzlaf, 3. Vatanen (všichni Anaheim). Stav série: 1:0.