Autor: mto, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

PŘÍPRAVA NA NHL | Dobrý dojem zůstává v Montrealu po českém útočníkovi Tomáši Fleischmannovi. Jedenatřicetiletý hokejista je v kanadském týmu na zkoušku a proti Washingtonu ukázal, co dovede. Díky gólu a nahrávce se stal druhou hvězdou zápasu, Canadiens přesto prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.

Fleischmann v 15. minutě snížil na 1:2, když jej uvolnil Dale Weise a rodák z Kopřivnice překonal gólmana Bradena Hiltbyho bekhendem. V 35. minutě v přesilovce pak Fleischmann přihrál Davidu Desharnaisovi a drobný kanadský forvard nadvakrát vyrovnal na 3:3. V rozstřelu rozhodl pro Capitals T.J. Oshie.

"Cítil jsem se dobře. Puky si mě na ledě nacházely, byl to jeden z mých lepších zápasů a také mi hodně pomohli spoluhráči," řekl oficiálním stránkám klubu Fleischmann, který nastoupil na levém křídle se 170 cm vysokým centrem Desharnaisem a vpravo byl Weise. "Poprvé jsme spolu trénovali ve středu a bylo skvělé hrát dneska s nimi."

Fleischmann strávil na ledě 20 minutě a 15 sekund a vyslal na soupeřovu branku čtyři střely. "Jsem tady pravděpodobně pro to, abych vytvářel nějaké šance," komentoval své povedené vystoupení český útočník, který dohrál minulou sezonu po únorovém přesunu z Floridy v Anaheimu.

V červnu skončil Fleischmannovi čtyřletý kontrakt celkem na 18 milionů dolarů, který uzavřel v roce 2011 s Floridou. Jako nechráněný volný hráč v létě angažmá nezískal. "Mám dvacet dnů na to, abych něco předvedl a každý den je pro mě důležitý. Chci každému ukázat, co umím. A když se to bude (vedení Canadiens) líbit, nabídnou mi kontrakt," dodal Fleischmann, který v uplynulé sezoně NHL zaznamenal v 66 zápasech 27 bodů (8+19), v šesti duelech play off si připsal jednu přihrávku.

Kouč Michel Therrien si vyzkoušel jeho schopnosti v přesilovkách i v oslabeních. "Je to zkušený hráč a schopný pomoci v různých činnostech. Víme, jaký je to typ hráče, ale musíme si ho vyzkoušet. Potřebujeme o něm vědět více, než se rozhodneme," řekl Therrien o účastníkovi olympijských her 2010 a dvou mistrovství světa, který v 581 duelech NHL zaznamenal 310 bodů a dalších devět přidal v 35 utkáních play off.

I v druhé přípravě v dresu St. Louis bodoval útočník Dmitrij Jaškin. Po úterním gólu na ledě Columbusu (1:3) asistoval v 52. minutě domácího duelu s Dallasem u trefy Paula Stastného, který svým druhým zásahem upravil na konečných 6:0.

Výsledky:

Boston - New York Rangers 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 8. Randell, 46. Carlo, 60. Spooner, rozhodující sam. nájezd Marchand - 12. Skjei, 17. Zuccarello, 37. Hayes.

Columbus - Minnesota 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 17. Sheppard, 52. Dubinsky - 6. Folin, 11. Niederreiter, 39. Brodin, 49. Haula, 59. Zucker.

Montreal - Washington 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Fleischmann, 18. Galchenyuk, 35. Desharnais (Fleischmann) - 15. a rozhodující sam. nájezd Oshie, 2. Burakovsky, 29. Ovečkin.

Detroit - Pittsburgh 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky: 17. a 60. Larkin, 19. a 42. Pulkkinen, 14. Bertuzzi, 38. Miller - 51. Bennett.

St. Louis - Dallas 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky: 3. a 29. Tarasenko, 40. a 52. Stastny (na druhou Jaškin), 21. Lindbohm, 30. Edmundson.

Colorado - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 14. Jooris.