23. prosince 2015 • 17:58

Stalo by se to Mrázkovi? Rival jako cedník, s New Jersey vybouchl

Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích

Být Jimmy Howard brankářem v házené, juchal by po nočním střetu s New Jersey nadšením. Úspěšnost zákroků 50%, pecka! Američan ale chytá hokej a tři góly ze šesti střel a následné vystřídání jej pranic netěšily.

Co hůř, mizerný výkon Howard předvedl před domácími fanoušky. Přes 20 tisíc jich v Joe Louis Areně nevěřícně kroutilo zraky. 31letý rodák z Ogdensburgu inkasoval v první třetině za 132 vteřin tři góly ze tří po sobě jdoucích střel.

Konec, šmitec. Po třetí brance od Davida Schlemka Howard znechuceně zamířil na střídačku a do brankoviště zajel Petr Mrázek.

Sůl do zjitřené mysli Howarda po utkání, které Devils nakonec vyhráli 4:3, vsypal i Schlemko. "Rozhodně jsme nehráli nijak dobře, moc jsme toho nepředvedli, ale stačilo to. Když dáte takové tři góly, je asi rozhodnuto," hodnotil pro nhl.com forvard, jehož tým za zápas vystřelil na branku jen sedmnáctkrát.

Trenér Howarda podržel

Nejhorší ze třech inkasovaných gólů byla pro Howarda úvodní branka zápasu. Americký brankář nedokázal odhadnout odraz puku od mantinelu a Kyle Palmieri si snadno dorazil vlastní střelu. "Víme, že ty mantinely tady občas puky takto odráží, proto jsem po nahození mířil přímo dál na branku," přiznal Palmieri, po utkání zvolený první hvězdou zápasu.

Pak to šlo ráz na ráz. Po kombinaci do odkryté branky pálil Jordin Tootoo a dvě minuty hrůzy završil přesnou ránou za tyč Schlemko. Howard vydržel v brance 14 minut a 17 vteřin.

"Jimmy nás drží po celý rok, dnešek mu ale nevyšel. Potřebovali jsme změnu, proto jsme sáhli ke střídání," nesvaloval vinu na svého gólmana trenér Jeff Blashill. "Ty góly nejdou jen na jeho vrub samozřejmě, příště ale musí předvést více," přál si kouč Red Wings, kterému tah se změnou brankáře vyšel.

Mrázek inkasoval jen jednou a Detroit duel zdramatizoval. Prohra 3:4 ale mrzí hodně. Red Wings jsou ve Východní konferenci sedmí. Pro New Jersey šlo teprve druhou výhru v Joe Louis Areně od října 1996.

Petr Mrázek byl vyhlášen proti Buffalu druhou hvězdou zápasu, Detroit ale prohrál 1:2

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>