Už je třetí! Jágr se v bodech dotáhl na Howea, Florida ale prohrála

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | Další milník vyrovnal český hokejový útočník Jaromír Jágr. Forvard Floridy nahrál na ledě Colorada na jednu branku a v historickém kanadském bodování se s 1850. body dotáhl na legendárního Gordieho Howea na třetí příčce. Radost mu zkazila jen prohra 2:3 na ledě Avalanche.

Jágrova chvíle přišla v 10. minutě první třetiny. V útočném pásmu u pravého mantinelu rozehrál puk na Aleksandera Barkova, ten jej poslal křížem na obránce Erika Gudbransona, který pohotovou střelou vyrovnal na 1:1.

Domácí se poté dostali do vedení 3:1, hosté sice dokázali v polovině druhé třetiny snížit, jenže další góly už nepadly. Panteři ztroskotali na brankáři Colorada Calvinu Pickardovi, který při obrovském tlaku ve třetí třetině zneškodnil všech 24 střel a celkově měl 38 úspěšných zákroků.

Domácí se poté dostali do vedení 3:1, hosté sice dokázali v polovině druhé třetiny snížit, jenže další góly už nepadly. Panteři ztroskotali na brankáři Colorada Calvinu Pickardovi, který při obrovském tlaku ve třetí třetině zneškodnil všech 24 střel a celkově si připsal 38 úspěšných zákroků.

Čtyřiačtyřicetiletý český veterán si připsal 48. bod v sezoně (21 gólů, 27 asistencí), celkově v 1611 zápasech NHL zaznamenal 743 branek a 1107 přihrávek. Na druhého nejproduktivnějšího hráče v dějinách Marka Messiera ztrácí Jágr 37 bodů, na lídra Waynea Gretzkého 1007 bodů.

Historické kanadské bodování:
1. Wayne Gretzky - 2857 bodů (894+1963)
2. Mark Messier - 1887 bodů (694+1193)
3. Jaromír Jágr - 1850 bodů (743+1107)
4. Gordie Howe - 1850 bodů (801+1049)
5. Ron Francis - 1798 bodů (549+1249)

Zatímco Jágr si historický počin moc neužíval, jeho o 24 let mladší spoluhráč Barkov byl nadšený. "Je to čest, že jsem se na tom jubilejním bodu podílel. Je to úžasný počin. Nasbíral už tolik bodů a spoustu dalších ještě přidá. Vážím si toho, že mohu hrát s tak skvělým hráčem v jednom týmu a navíc v jednom útoku," rozplýval se Barkov.

Hertl nastartoval obrat

Hokejisté San Jose prohrávali ve Vancouveru po první třetině 0:2, nakonec ale stejně jako v neděli vyhráli. K obratu zavelel Hertl : v 31. minutě 16. gólem v sezoně snížil na 1:2, ve 41. minutě po jeho přihrávce v přesilové hře vyrovnal Brent Burns a za dalších pět minut dokonal obrat Patrick Marleau.

Palát trefil výhru

Tampa prodloužila v Ottawě vítěznou sérii na osm zápasů. Základ k úspěchu položila dvěma góly ve druhé třetině a Palát ve 39. minutě osmým zásahem v sezoně zvýšil vedení Lightning na 2:0. Domácí sice ve 46. minutě snížili, v závěru třetí třetiny ale pojistili výhru Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

Flyers překvapivě ztratili

Nečekané zaváhání potkalo hokejisty Philadelphie, kteří po třech výhrách v řadě podlehli doma 0:4 Edmontonu. Vzhledem k výhře Pittsburghu 4:1 nad New York Rangers se tak ztráta Flyers na druhou divokou kartu zaručující účast v play off prohloubila znovu na pět bodů.

Michal Neuvirth, který vychytal všechna tři předchozí vítězství, poprvé od 10. listopadu minulého roku inkasoval v jednom utkání více než tři góly. Jeho protějšek Cam Talbot zneškodnil všech 35 střel a potřetí z pěti zápasů v kariéře proti Flyers udržel čisté konto.

Ani Michal Neuvirth ani Radko Gudas nedokázali zabránit gólu Naila Jakupova z EdmontonuFoto ČTK/AP

"Nevím, čím to je," řekl Talbot, jenž chytá za Edmonton první rok po dvou sezonách strávených v Rangers. "Hodně jsem si dneska věřil. A spoluhráči mi hodně pomohli, hlavně v oslabení jsme bránili výborně," radoval se Talbot, jenž odolal sedmi přesilovým hrám Philadelphie. Flyers ve třetí třetině nevyužili ani čtyřminutovou početní výhodu a naopak v ní inkasovali čtvrtý gól.

Výsledky:

Boston - Chicago 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Bergeron, 20. Marchand, 23. Spooner, 36. Eriksson (Krejčí) - 15. Toews, 40. Fleischmann. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Liles, 3. Rask (všichni Boston).

Buffalo - Calgary 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)
Branky: 31. Ristolainen, 36. Foligno, 38. Deslauriers, 50. Larsson, 53. Eichel, 59. Kane - 24. Backlund, 37. Hamilton, 44. Monahan. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.651. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Gionta, 3. Larsson (všichni Buffalo).

Philadelphia - Edmonton 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Jakupov, 35. Hall, 37. Maroon, 52. Korpikoski. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.636. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Hall, 3. Pardy (všichni Edmonton).

Pittsburgh - NY Rangers 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 38. Crosby, 39. Malkin, 40. Hörnqvist, 58. Kessel - 37. Kreider. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.492. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Toronto - Minnesota 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Gardiner - 32. Koivu, 52. Granlund. Střely na branku: 22:22. Diváci: 18.915. Hvězdy zápasu: 1. Granlund, 2. Dubnyk (oba Minnesota), 3. Gardiner (Toronto).

Nashville - New Jersey 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 9. Smith, 18. Ribeiro, 23. Gaustad, 58. Forsberg - 60. a 62. Henrique, 17. Palmieri, 28. Smith-Pelly, 50. Zajac. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (New Jersey), 2. Forsberg (Nashville), 3. Zajac (New Jersey).

Winnipeg - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 17. a 58. Scheifele, 50. Myers - 27. De Haan, 49. Prince, 60. Lee, 63. Okposo. Střely na branku: 29:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Hamonic (Islanders), 3. Myers (Winnipeg).

Colorado - Florida 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Landeskog, 14. Boedker, 45. Duchene - 10. Gudbranson (Jágr), 33. Campbell. Střely na branku: 26:40. Diváci: 16.194. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Jágr (Florida).

Arizona - Anaheim 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Branky: 30. Duclair - 5. McGinn, 6. Rakell, 22. Fowler, 34. Manson, 40. Perry. Střely na branku: 28:21. Diváci: 11.999. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. McGinn (oba Anaheim), 3. Duclair (Arizona).

Ottawa - Tampa Bay 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 46. Methot - 25. Paquette, 39. Palát, 59. Kučerov, 60. Stamkos. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.943. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Kučerov (oba Tampa), 3. Methot (Ottawa).

Los Angeles - Montreal 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Kopitar, 4. Pearson, 46. King - 19. Subban, 55. Eller. Střely na branku: 31:15. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Muzzin, 2. Martinez, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Vancouver - San Jose 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 8. Virtanen, 19. Bärtschi - 31. Hertl, 41. Burns (Hertl), 46. Marleau. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.422. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Hertl (San Jose).