24. března 2016 • 07:15

Krejčí chyboval a Rangers přejeli Boston. Výhru mají i Islanders

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | Oba hokejové týmy z New Yorku zvítězily v jediných dvou zápasech středečního programu NHL. Islanders přehráli Ottawu 3:1 a Rangers porazili 5:2 Boston, v jejichž dresu potřetí v řadě nebodoval David Krejčí a navíc byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

Rangers vstřelili v úvodní třetině první dvě branky v přesilovce a po chybě útoku Krejčího zvyšoval po přestávce z brejku Derick Brassard. Boston v dalším průběhu dvakrát snížil na rozdíl dvou gólů (3:1 a 4:2), ale v power play inkasovali popáté po zaváhání Krejčího. Český útočník nezachytil na modré čáře po vyhraném vhazování kotouč, puk dojel Rick Nash a trefou do prázdné branky uzavřel skóre.

Islanders položili základ úspěchu v prostřední třetině, v níž třemi góly zlomili bezbrankový stav. Nejdříve se prosadil John Tavares a ve 35. minutě během 21 sekund zvýraznili vedení Matt Martin a Brock Nelson. O nulu připravil brankáře Jeana-Francoise Berubeho, který chytal v soutěži teprve počtvrté a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, v poslední třetině Mark Stone.

V sestavě Islanders opět chyběl kvůli potížím v horní části těla Marek Židlický, který v březnu odehrál jen jedno utkání. Trenér Jack Capuano ale prohlásil, že by absence zkušeného obránce neměla mít dlouhého trvání.

NHL:

NY Islanders - Ottawa 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 26. Tavares, 35. Martin, 35. Nelson - 47. Stone. Střely na branku: 23:23. Diváci: 13.837. Hvězdy zápasu: 1. Berube, 2. Tavares, 3. Martin (všichni NY Islanders)

NY Rangers - Boston 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. Zuccarello, 12. Stepan, 26. Brassard, 47. Miller, 58. Nash - 30. Stempniak, 53. Vatrano. Střely na branku: 41:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist, 3. Yandle (všichni NY Rangers)